переклад документів
переклад документів

Бізнес та Агентства з працевлаштування під час карантину

Закордонне працевлаштування під час карантину ще більш стало трудомістким. Закриття кордонів і зупинка міжнародного транспортного сполучення зупинило регулярний рух українських заробітчан. Постає питання про доцільність розвитку бізнесу з працевлаштування за кордоном.

Ще більше додалося труднощів з боку держави. Адже починаючи з 11.09.2019 року (визначення нового органу ліцензування в постанові КМУ) було припинене ліцензування в сфері працевлаштування. Зміна законодавства в турборежимі не завжди швидко допрацьовувалося чиновниками середнього рівня. Тому тільки з 10.03.2020 року почалися перші видачі ліцензій новим органом ліцензування – Міністерством розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України.

Новий орган ліцензування, на жаль, не встиг почати видавати ліцензії в плановому порядку так як з 12.03 почався карантинний період. У свою чергу, пандемія вплинула і на закриття візових центрів.

Починаючи з 11.09.2019 року і до цього дня ринок посередництва в працевлаштуванні за кордоном перебувати в підвішеному стані.

Однак, аналізуючи активність іноземних компаній у залученні українських працівників і особливо «скандали» з літаками в Фінляндію та інші європейські країни під час пандемії – можемо точно стверджувати, що попит на трудові ресурси тільки підвищується.

Виходячи з інформації, що аналізується можна ствердно зазначити, що агентства з працевлаштування за кордоном під час кризи, що насувається будуть ще легше рекрутувати кандидатів на роботу і ще легше знаходити партнерів за кордоном.

Труднощі, які потрібно подолати початківцям (і не тільки) посередникам:

1. Отримання ліцензії, яке за часом може затягнутися, але вже розпочалося.

2. Організація отримання документів для оформлення робочої візи.

3. Організація «переходу-переїзду» через кордон.

4. Організація карантину в країні перебування.

Закриття транспортного сполучення точно змінило географію багатьох агентств і тепер, той хто працював виключно із Західною Європою готові працювати і з нашими сусідами. Очевидно, що перетнути кордон і почати роботу буде значно легше в Польщі, Словаччині, Угорщині. Тому питання нового партнерства ще більш актуальні.

Можливості, які відкриваються на ринку посередництва в працевлаштуванні:

1. Більший попит від працівників у зв’язку зі зростанням безробіття.

2. Менша конкуренція оскільки на ринку з вересня 2019 року майже не видавалися нові ліцензії.

3. Велика потреба іноземних компаній в цей період в українських працівниках.

2020 рік – це рік випробувань для відомих компаній на їх кризовий менеджмент і рік неймовірних можливостей для новачків.

Підготовлено юристами OGP.UA

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

15 − 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh