Новини

Бізнес та Агентства з працевлаштування під час карантину

Закордонне працевлаштування під час карантину ще більш стало трудомістким. Закриття кордонів і зупинка міжнародного транспортного сполучення зупинило регулярний рух українських заробітчан. Постає питання про доцільність розвитку бізнесу з працевлаштування за кордоном.

Ще більше додалося труднощів з боку держави. Адже починаючи з 11.09.2019 року (визначення нового органу ліцензування в постанові КМУ) було припинене ліцензування в сфері працевлаштування. Зміна законодавства в турборежимі не завжди швидко допрацьовувалося чиновниками середнього рівня. Тому тільки з 10.03.2020 року почалися перші видачі ліцензій новим органом ліцензування – Міністерством розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України.

Новий орган ліцензування, на жаль, не встиг почати видавати ліцензії в плановому порядку так як з 12.03 почався карантинний період. У свою чергу, пандемія вплинула і на закриття візових центрів.

Починаючи з 11.09.2019 року і до цього дня ринок посередництва в працевлаштуванні за кордоном перебувати в підвішеному стані.

Однак, аналізуючи активність іноземних компаній у залученні українських працівників і особливо «скандали» з літаками в Фінляндію та інші європейські країни під час пандемії – можемо точно стверджувати, що попит на трудові ресурси тільки підвищується.

Виходячи з інформації, що аналізується можна ствердно зазначити, що агентства з працевлаштування за кордоном під час кризи, що насувається будуть ще легше рекрутувати кандидатів на роботу і ще легше знаходити партнерів за кордоном.

Труднощі, які потрібно подолати початківцям (і не тільки) посередникам:

1. Отримання ліцензії, яке за часом може затягнутися, але вже розпочалося.

2. Організація отримання документів для оформлення робочої візи.

3. Організація «переходу-переїзду» через кордон.

4. Організація карантину в країні перебування.

Закриття транспортного сполучення точно змінило географію багатьох агентств і тепер, той хто працював виключно із Західною Європою готові працювати і з нашими сусідами. Очевидно, що перетнути кордон і почати роботу буде значно легше в Польщі, Словаччині, Угорщині. Тому питання нового партнерства ще більш актуальні.

Можливості, які відкриваються на ринку посередництва в працевлаштуванні:

1. Більший попит від працівників у зв’язку зі зростанням безробіття.

2. Менша конкуренція оскільки на ринку з вересня 2019 року майже не видавалися нові ліцензії.

3. Велика потреба іноземних компаній в цей період в українських працівниках.

2020 рік – це рік випробувань для відомих компаній на їх кризовий менеджмент і рік неймовірних можливостей для новачків.

Підготовлено юристами OGP.UA

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України