Новини

Біржовий майданчик для малих державних закупівель створили в Київській області

Нову систему електронних торгів Київська область запустила однією з перших в країні. В травнем 2017 почалися тестові випробування нового механізму, а вже в серпні вийшли на нормальну роботу. Біржовий майданчик дозволяє постачальникам відкрито конкурувати, а замовникам – вибирати оптимальні пропозиції, виходячи з ціни і якості товарів. В ході початкового етапу на біржі реалізується продовольство. До теперішнього часу відбулося вже близько 50 закупівельних процедур, при цьому за оцінкою влади економія склала 15%. Замовникам вже стали 40 установ охорони здоров’я, 2 установи освіти і 4 – соціального захисту.

Подібну практику крім Києва впроваджують всі області України. За основу взято досвід Татарстану. Всі  регіони використовують загальну біржову площадку держ закупівлі офіційного майданчика публічних закупівель.

Новий алгоритм розроблений спеціально для так званих “малих” закупівель обласними і муніципальними замовниками. Законодавство дозволяє виробляти їх у єдиного постачальника. Раніше його вибір міг грунтуватися на суб’єктивних факторах, що породжують корупційні ризики. Біржа, навпаки, їх виключає.

Згідно новому підходу контракти укладаються за результатами конкурентних торгів на зниження ціни. Процедура повністю прозора. Продукцію допускають на електронну площадку тільки після документального підтвердження її якості. Визнані недобросовісними постачальники позбавляються можливості брати участь в подальших торгах.

У Київській області такий механізм дуже актуальне, враховуючи масштабну реалізацію інвестиційних проектів у сфері сільського господарства, надання далекосхідного гектара і суттєві заходи держпідтримки селянських фермерських та особистих підсобних господарств. На біржі вже зареєстровано близько третини всіх потенційних постачальників з острівної регіону – понад 100.  Для місцевих підприємств – це прекрасна можливість реалізувати свою продукцію на конкурентній основі і без посередників. Замовники при цьому отримують перевірену і якісну продукцію за доступними цінами. За нашими розрахунками, нововведення вже дозволило заощадити близько 15 відсотків бюджетних коштів при проведенні так званих малих закупівель.

Першими замовниками на біржі стали 40 установ острівної охорони здоров’я, 2 установи освіти і 4 – соціального захисту. В результаті проведення торгів, наприклад, вдалося знизити на третину закупівельну вартість м’ясної продукції для київського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів. Початкова ціна лота з яловичиною зменшилася з 96 до 66 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Детальніше на сайті tender.uub.com.ua.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України