Згідно з поточними даними Австрійського інтеграційного фонду, у 2022 році сім із десяти претендентів на притулок були неписьменними.
2022 року в Австрії було подано 108 781 заяву про надання притулку. Як повідомляє в неділю газета Kronen Zeitung, рівень освіти осіб, які мають право на притулок та додатковий захист, за останні роки значно погіршився. Наприклад, неписьменність є найбільшою проблемою для іммігрантів.
Поточні дані Австрійського інтеграційного фонду (ÖIF) показують, що сім із десяти осіб, які мають право на притулок у 2022 році, не вміли ні читати, ні писати своєю рідною мовою. Насамперед це стосується вихідців із Сирії та Афганістану.
«Звичайно, це ускладнює вихід ринку праці і, отже, можливість вижити. Але ми також отримуємо відгуки про те, що багато учасників курсів німецької мови, як і раніше, хотіли б працювати», — каже Соня Циганек, керівник програм інтеграції до ÖIF.
В даний час в Австрії відчувається гостра нестача кваліфікованих робітників.
«Багато хто думає, що вони мають досконало володіти німецькою мовою, щоб подати заявку на роботу. Але у багатьох випадках це навіть не обов’язково», – продовжила вона.
Разом з іншими компаніями ÖIF створила нову платформу для працевлаштування. Мігранти інформуються безпосередньо на місці про конкретні можливості та пропозиції роботи для людей, які погано володіють німецькою мовою. Йдеться про такі компанії як SPAR, Австрійська пошта, Mediaprint, Foodora та ISS Facility Management.
У майбутньому біженці зможуть знайомитись з компаніями з вакансіями безпосередньо на курсах німецької мови. Разом із професійною асоціацією роботодавців приватних навчальних закладів (BABE), інститути-члени якої реалізують більшу частину курсів німецької мови в Австрії, кар’єрні платформи в майбутньому також здійснюватимуть безпосередньо організатори курсів, йдеться в повідомленні ÖIF.
Для біженців та іммігрантів пропонуються курси німецької мови на рівнях від A1 до C1, а до цього курси грамотності, якщо це необхідно.