Що насправді трапилося в Сирії і як розвивалася операція по знищенню російських військ

У Сирії у пятницю протягом одного дня було вбито кілька сотень військових. Дані про кількість загиблих різняться.

Згідно з одними — загинуло понад 600 російських військових (військових контрактників нібито з ПВК), згідно іншим-більше 200.

На сьогоднішній день вдалося по крупицях зібрати досить об’єднання ємну інформацію про події і про наслідки прямого вогневого контакту між російськими військовими і американською армією. Втрат у сил коаліції, за останніми даними в результаті конфлікту немає.

1. У чому був сенс атаки на позиції курдів в районі Євфрату?

Найімовірніше основною метою атаки змішаних російсько-асадовскіх підрозділів був нафтоносний район на Південний Заході Сирії, до якого давно проявляє інтерес Росія. Справа в тому, що не дивлячись на те, що Асада і Кремль спільно з Іраном контролюють приблизно 40-50% території Сирії, у них немає ніякої економічної можливості компенсувати витрати на війну, а головне немає ніяких ресурсів на відновлення повністю зруйнованої території, яку вони контролюють. Таким чином у Кремля виникла ідея зайняти нафтоносні райони в 80 кілометрах від Дейр-ез-Зора, де можливо у перспективи Роснефть і Газпром зможуть розгорнути свою діяльність. Однак буквально за кілька днів до просування в цей район російських військових територія була взята під контроль сирійської опозицією, яка входить в антитерористичну коаліцію з військовими США. У порядках сил демократичної сирійської опозиції перебували і американські військові радники, в тому числі на передовій.

Тим не менш Кремль вирішив все ж “промацати район” і у випадку слабкої протидії захопити територію. Операція готувалася спочатку демонстративно, а після того, як також демонстративно був зруйнований міст через Євфрат, наведень російськими військовими, почалося накопичення великих сил для наступу.

2. Як розвивалася операція російських військ в Сирії.

“Генерал Хасан, командир очолюваних курдами Демократичних сил Сирії в цьому регіоні, вказує на те місце на карті на схід від міста Дейр-ез-Зора, в 80 кілометрах на південний схід звідси, де, за його словами, танки і артилерія, які підтримують режим президента Башара Аль-Асада, почали в середу ввечері просування до штаб-квартирі, займаної його силами і радниками зі складу американських сил спеціальних операцій (Хасан, як і деякі інші високопоставлені курдські командири, не називає свого повного імені).

За словами Хасана, він отримав розвідувальні дані про підготовку наступу з боку формувань, що підтримують режим . В 21:30 в середу, приблизно за півгодини до початку наступу, він зателефонував російському офіцеру зв’язку в Дейр-ез-Зорі, з яким підтримує контакт, в надії на те, що той зможе зупинити цю операцію. “Ми сказали, що відбувається певний рух і що ми б не хотіли атакувати учасників цих дій. Вони (росіяни) не прийняли нашу пропозицію, вони всі заперечували і казали, що нічого не відбувається”, — сказав Хасан через перекладача. Він розмовляв з кількома кореспондентами, які приїхали сюди в четвер разом з генерал-майором Джеймсом Джаррардом, здійснює контроль за діями американських сил спеціальних операцій в Сирії і Іраку.

Як підкреслюється в зробленому в четвер заяві Пентагону, “представники коаліції постійно підтримували контакт зі своїми російськими колегами до, під час і після нападу. “Російські військові запевнили представників коаліції в тому, що вони не будуть атакувати розташовані поблизу коаліційні сили”, — йшлося в заяві.

За словами Хасана, атака почалася близько 22:00, і сили що підтримують режим почали просуватися вперед під прикриттям залпів танкових і артилерійських бомбардувань , снаряди яких розривалися приблизно в 450 метрах від тих позицій, які займали Демократичні сили Сирії і американські солдати.

Всього імовірно в атаці спочатку брала участь одна батальонно-тактовна група, в яку входило більше 10 танків і близько трьох десятків одиниць іншої бронетехніки. Після того, як американські військові відійшли від передових позицій, росіянами було вирішено розвинути наступ і ввести в дію другу — резервну батальонно-тактичну групу, точна чисельність якої невідома.

Американські Військово-повітряні сили відповіли на цю загрозу нищівними ударами, спочатку високоточною артилерією і можливо, судячи за оцінками очевидців застосовувалися HIMARS (англ. High Mobility Artillery Rocket System — вим. Хаймарс) — американська високомобільна ракетно-артилерійська система оперативно-тактичного призначення. Це ракети, які можуть пролетіти до 200 км. за п’ять хвилин і знищити в одному залпі до 50 цілей високоточними боєприпасами. Найімовірніше саме за допомогою цієї системи були знищені російські артилерійські батареї прикриття, а безпілотники використовувалися лише для цілевказівки вогню. Після знищення артилерії противника, а також оперативних порядків росіян і ассадитів, був нанесений удар по тиловим підрозділам, яким була фактично знищена на марші одного БТГ.

Паралельно працювала система ДИТ, повністю подавивша зв’язок в оперативних порядках, чим пояснюється, що вдалося отримати розшифровку переговорів тилових груп. Повітря контролювався ймовірно двома парами (як зазвичай) F22 Raptor, які наглядали за можливою появою авіації РФ в заданому районі.

За словами Хасана, в розпал цієї кривавої бійні йому знову подзвонив російський офіцер зв’язку і попросив його припинити на час бойові дії для того, щоб забрати вбитих і поранених в ході того наступу, який він заперечував. Курдський командир побачив у цьому віроломство. “Більше ми росіянам не довіряємо”, — сказав Хасан. А коли один з репортерів зазначив парадоксальність ситуації — російський офіцер спочатку заперечує проведення атаки, а потім просить про припинення вогню, — Хасан зауважив: “Забавно, що наддержава не знає, що роблять її сили на землі”.

Приблизно через дві години після нанесення контрударів було знищено 80% усіх сил росіян і ассадітов. Тепер почалося “блошине полювання” — використовуючи “противопартизанский” АС130 і дві парі ударних вертольотів, американці, під прикриттям F22 остаточно зачистили район наступу противника.

Загальні втрати РФ і Асада становили до 90% всієї техніки і 70-80% живої сили. Американські військові вийшли з поєдинку по всій ймовірності без втрат. Вся операція тривала близько шести годин.

3. Чому різняться дані про втрати росіян?

Основна причина — повна прихованість інформації від початку проведення операції армією РФ і до її завершення. Крім того — було дві батальонно-тактичних групи. Ймовірно у першій (на лінії зіткнення) і загинуло 217 росіян (найманців з ЧВК). Друга група була розбита на марші (мінімум три роті росіян). Звідси і різниця в оцінці — від 217 до 640 російських військових. Потрібно сказати, що в дійсності силами коаліції була повністю знищена не тільки передова угрупування, але і група артилерійської підтримки, а також тилова угруповання, включаючи оперативний штаб, який командував наступом.

4. Що таке ПВК “Вагнер” і чому пишуть, що загинули тільки вони?

ПВК “Вагнер” — це назва найбільш боєздатних російських підрозділів в Сирії, так звані “іхтамнети”. Це загони штурмового спецназу, які до цього активно воювали в Україні, а тепер і в Сирії. Перед нападом, російські військові з цих підрозділів здають свої паспорти. військові квітки, переодягаються у форму військ Асада. В дійсності вони всі — кадрові російські військові-контрактники. Коаліція про це чудово знає, і стежить за їх переміщенням постійно.

5. Які наслідки даної операції для Кремля і коаліції?

Потрібно сказати, що повне знищення американськими силами в Сирії російського військового угруповання в перші години викликало шок як у штабі російських військ в Сирії, так і в Кремлі. Було несподівано не тільки те, що американці відповіли на виклик Кремля в нафтоносному районі Сирії, але і та міць, з якою вони відповіли. За оцінками, підрозділи росіян, знищені на півдні Сирії становили близько 20% всіх російських штурмових сил. Знищені вони булі за кілька годин. Вже через кілька годин американська сторона оголосила з офіційних джерел, що знищила сили Асада під час їхнього настання на позиції коаліції. Також вони заявили, що ні про яких “русских яхтамнетах” в даному районі їм нічого не відомо. Через добу на двох літаках в Росію було доставлено близько 150 поранених росіян. Частина поранених залишили на території російських авіабаз в Сирії.

Кремль утримався від виразної реакції у відповідь, висловивши лише “глибоку стурбованість” ситуацією, що склалася на півдні Сирії. Найімовірніше в найближчій перспективи Росія утримається про проведення яких-небудь операцій у напрямку військ коаліції, отримавши жорстокий урок. За оцінкою експертів, Росія в разі конфлікту з коаліцією може втратити всі свої бази в Сирії протягом трьох діб.

Через добу після подій у районі Дейр-ез-Зор, розпочалася активна операція ізраїльської армії в районі Дамаска. Виявивши у своєму повітряному просторі безпілотник іранського виробництва, армія Ізраїлю збила його, а потім завдала масованого удару по військових об’єктах Хізбалли і сил Асада. Потім, після втрати одного свого літака (імовірно збитий комплексом ППО С-300), Ізраїль знищив в районі Дамаска масованим ударом одночасно 8 батарей ППО.

Висновки.

Ймовірно найближчим часом військові дії в Сирії активізуються в основному в центральних районах. Ситуація навколо російської військової угруповання буде значно погіршуватися найближчі місяці, що може призвести, якщо не будуть досягнуті чіткі домовленості, до її евакуації в середині-наприкінці року, а також знищення режиму Асада надалі.

Армія США довела свою перевагу на даному театрі військових дій. Починаючи від технічної переваги і закінчуючи методами ведення бою і управління військами. Війська РФ підготували і провели абсолютно бездарну і безглузду операцію, яка була виявлена ще на етапі планування. Крім того, російська армія не здатна вести нічні наступальні операції — війська асадитів і росіян були розстріляні фактично як в тирі, причому при повній втраті орієнтації останніми.

П. С.

Ось розшифровка радіообміну з цього приводу. Російські ЗМІ з цього приводу мовчать, оскільки президентом РФ вже було офіційно оголошено, що в Сирії здобута остаточна перемога і того загиблих не повинно бути.

Інформація взята з Telegram-каналу WarGonzo, який веде військовий кореспондент Семен Пегов…

Голос 1:”…Коротше, це на*уй разъебали наших,коротше. В одній роті нах@й 200 чоловік на*уй двухсотых відразу ж, в іншій 10 осіб і вісь про третю не знаю, але там теж розтріпали дуже сильно взагалі від коротше три роті постраждало, вісь били піндоси, спочатку артою накрили нах@й епыть від а потім підняли на*уй 4 вертушки і карусель запустили коротше з великокаліберних кулеметів нах@й, коротше всіх х@ячили у наших крім автоматів нах@й не було взагалі нічого, ну не кажучи там про якомусь пзрк і так далі, коротше розтріпали там ваще ну влаштували пекло там і піндоси конкретно і чітко знали нах@й що це ми йдемо, росіяни вісь наші йшли завод віджимати а смороду на цьому заводі коротше сиділи коротше ми піз*і отримали ваще жорстких нах@й вісь щас мені нема віддзвонили нах@й там сидять бухають коротше, багато дуже на*уй б*ять зниклих без вести ну це коротше піз*єц ваще там б*ять ще одне приниження б*ять і ну коротше з нами на*уй нуниктовообще нах@й не вважається як з чортами надійшли взагалі думаю що наші зараз задню б*ять врубят нах@й наш уряд і ніхто нічого ніяку відповідь нічого не зробить і ніхто нікого не знищить. за це нах@й вісь такі у нас втрати!”

Голос 2: “Брат, ну дивись. Там 177 убитих — тільки 5-та рота. 2-ку практично не зачепило. Коротше 5-ку всю знищили, їх розкатали там авіацією, вертушками, артилерією і курди з американцями на них поперли, у хлопців просто не було шансів, 5-ка лягла майже вся. залишки важких, зараз “Тюлпан” прийде вночі сьогодні, тоді будемо зустрічати вже. Давай, на зв’язку. Вікторович теж, по-моєму, якщо наші, теж мінусовій”.

Голос 3: “Коротше парняга зараз віддзвонив, вони вишикувалися в колону, вони не доїхали до цих метрів триста, бл@дь, сімсот, каже, до позицій, один взвод вперед пішов, а ці, колона, стояла. Вони коротше метрів триста не доїхали. Ці американський прапор підняли, і за них арту початку жорстко ху@чить, а потім вертушки підлетіли і почали еб@битими всіх, від і бігали… Зараз парняга отзвонил — в загальній складності 215 “двухсотых”, ніби так, коротше розкатали просто жорстко… Позначили себе… Наші взагалі на що сподівалися? Типу самі съ@бутся? Напугаются? Х@й знає… Коротше, така х@йня… Кого-то взагалі пізнати не можуть, там народу до фіга. Смороду стоячу колону пох@ячили просто артою навіть, піхота навіть не висувалася, чисто артою нах@ячили, і все і піз*єц”.

Голос 4: “З техніки, каже, уцілів один танк і один БРДМ, а всі інші “бардаки”, всі інші танки були знищені в перші хвилини бою відразу”…

Віктор Шевчук

Всього за кілька годин США знищили військові сили противника, що наступали на них, продемонструвавши свою велику перевагу над противником. Крім артилерії і військових вертольотів, американці використовували в бою літаючу батарею Lockheed AC-130 Spectre :

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

15 − 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh