Авторські статті

Росіяни обурені тим, що тисячі їхніх “добровольців” утримують у СІЗО “ДНР”

«Более 2000 тысяч россиян сегодня гниет в тюрьмах ДНР!» — Российские СМИ

За повідомленнями російських засобів масової інформації в слідчому ізоляторі Донецька міститься більше двох тисяч російських добровольців, які в 2014 році прийшли на Донбас і примкнули до незаконних збройних формувань.

Напади нервових припадків у російської преси викликала заява письменниці Наталії Макєєвої, ярої прихильниці так званих «ЛДНР», в якому вона вказала, що Олександр Захарченко їй особисто підтвердив утримання в Донецькому СІЗО росіян. За словами Макеєвої, заарештовані росіяни прибули на Україну добровольцями в 2014 році, щоб служити під керівництвом Гиркина. Після того, як бойовики захопили сам Донецьк і частина Донецької області, смороду стали мародерствувати, гвалтувати, грабувати і вбивати мирних жителів тимчасово окупованих територій. Здійснюючи тяжкі злочини, бойовики не розраховували, що їм доведеться нести за це хоч якусь відповідальність в середовищі таких же, як і вони злочинців.

Письменниця обурена, на яких правових підставах громадяни Росії утримуються в Донецькій в’язниці. За її словами Захарченко особисто показав їй стос документів, які фіксують злочини «ваших росіян», яких привів Стрєльцов «годуватися з землі». Макеєва згадала, що росіян будуть судити, за словами Захарченка, «за законами республіки». На її думку, керівництво «ДНР» просто позбавляється від неугодних, «збираючи» їх у СІЗО.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України