Авторські статтіТехно

Біля Чумацького шляху знайшлися чотири нові галактики-супутники

На сьогоднішній день відомо приблизно 60 карликових галактик, які мають взаємозв’язок з Чумацьким шляхом. Всі вони знаходяться на відстані близько одного мільйона світлових років від нього.

Міжнародна група вчених із США і Канади вивчала властивості карликових галактик, в число яких увійшли Стрілець II, Сітка II, Фенікс II і Тукан III. Результати дослідження показали, що всі вони входять в число галактик, які є супутниками Чумацького шляху. Для вивчення смороду використовували комплекси Магеланових телескопів, які встановлені в чилійській обсерваторії Лас-Кампанас.

Досліджень даних галактик-супутників дає можливість провести емпіричну перевірку сценаріїв, які пропонуються астрономами з усього світу і вивчити більш детально властивості темної матерії. У ході проведеного експерименту астрономам вдалося поспостерігати за чотирма карликовими галактиками, які виявилися досить старими – їхній вік становить близько 13,5 мільярдів років.

Деякі з них мають досить цікаві особливості. Так, галактика Стрілець ІІ характеризується малою масою. А вісь галактика Сітка ІІ є найбільш витягнутої з усіх – її довжина в 8 разів більше ширини. Галактика Тукан III пов’язана із зоряним потоком, що йде в бік Чумацького Шляху. Ймовірно, цей потік являє собою залишки колишнього зоряного скупчення або карликової галактики, яка була розірвана приливним впливом більш масивного сусіда.

Дослідження опубліковане в журналі Astrophysical Journal.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України