Біля Чумацького шляху знайшлися чотири нові галактики-супутники

На сьогоднішній день відомо приблизно 60 карликових галактик, які мають взаємозв’язок з Чумацьким шляхом. Всі вони знаходяться на відстані близько одного мільйона світлових років від нього.

Міжнародна група вчених із США і Канади вивчала властивості карликових галактик, в число яких увійшли Стрілець II, Сітка II, Фенікс II і Тукан III. Результати дослідження показали, що всі вони входять в число галактик, які є супутниками Чумацького шляху. Для вивчення смороду використовували комплекси Магеланових телескопів, які встановлені в чилійській обсерваторії Лас-Кампанас.

Досліджень даних галактик-супутників дає можливість провести емпіричну перевірку сценаріїв, які пропонуються астрономами з усього світу і вивчити більш детально властивості темної матерії. У ході проведеного експерименту астрономам вдалося поспостерігати за чотирма карликовими галактиками, які виявилися досить старими – їхній вік становить близько 13,5 мільярдів років.

Деякі з них мають досить цікаві особливості. Так, галактика Стрілець ІІ характеризується малою масою. А вісь галактика Сітка ІІ є найбільш витягнутої з усіх – її довжина в 8 разів більше ширини. Галактика Тукан III пов’язана із зоряним потоком, що йде в бік Чумацького Шляху. Ймовірно, цей потік являє собою залишки колишнього зоряного скупчення або карликової галактики, яка була розірвана приливним впливом більш масивного сусіда.

Дослідження опубліковане в журналі Astrophysical Journal.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seven − three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh