Авторські статті

«Білі берети» навчали бійців сектору тактичної медицини за стандартами НАТО. Фото

Днями команда медичних інструкторів-волонтерів з ГО «Білі берети» провела практичні заняття для бійців окремої аеромобільної бригади, які обороняють Луганщину. Проводили навчання фахівці, які закінчили профільні курси: Тетяна Воронцова, Юрій Тарасюк, Богдан Маслій та Анастасія Козляковська.

Навчально-тренувальна робота з бійцями-десантниками базувалась на комплексних програмах НАТО «Combat Medicine» і практичному досвіді роботи в гарячих точках світу та в зоні Антитерористичної операції. Організатори наголошують, що знання сучасних форм та методів надання першої домедичної допомоги на полі бою, а також прийомів само- та взаємодопомоги в критичних ситуаціях дозволяє значно зменшити відсоток втрат особового складу під час ведення активної фази бойових дій. Зважаючи на те, що у війська надходять аптечки, укомплектовані за новими вимогами, озброювати солдата знаннями як саме користуватись тим чи іншим медпрепаратом стало просто необхідно.Досвід не однієї військової кампанії, де використовувались протоколи сучасної тактичної медицини, це підтверджує.

Весь залучений до заходу особовий склад пройшов навчання з тактичної медицини за протоколами «Червона» зона: «Допомога під обстрілом» (CLS — Combat Life Saving); «Жовта» зона: «Допомога в зоні укриття» (ТССС — Tactical Combat Casualty Care) та «Зелена» зона: «Допомога в зоні польового шпиталю, військово-польова медицина» (Combat Medic).

Максимальну увагу було приділено відпрацюванню практичних завдань. Кожен тренінг завершувався, так званим «стрес-тестом», під час якого необхідні теоретичні навички закріплювались практично. А для того, щоби усі дії набули ефекту, максимально наближеного до реального бою, в практичному тренінгу використовувалось задимлення, засоби шумової імітації тощо. В такий спосіб досягалась як моральна, так і психологічна готовність особового складу до надання меддопомоги в бою.

Зокрема, під час відпрацювання протоколу «Червона зона» десантники повинні були розв’язати багатопрофільну ситуацію з евакуацією умовно пораненого. Визначити характеристику поранення, тактику поведінки. Зупинити критичну кровотечу, використовуючи різні види джгутів та турнікетів, відповідно до правил їхнього застосування. Обрати найбільш оптимальний спосіб евакуації тощо.

— Звичайно, що за такий короткий проміжок часу неможливо повністю висвітити той спектр знань, який би хотілось передати бійцям, — розповіла координатор ГО «Білі Берети-Рівне» Тетяна Воронцова. — Тому ми сконцентрувались на відпрацюванні та закріпленні таких маніпуляцій: накладання різних видів джгутів, методи евакуації з червоної і жовтої зони, тампонада рани, оцінка і відновлення прохідності верхніх дихальних шляхів, декомпресія легень при пневмотораксі, накладання пов’язок, серцево-легенева реанімація, 90-секундний огляд, надання допомоги при опіках, переломах, постановка внутрішньовенного катетера.

Десантники активно переймали корисний досвід. Відзначимо, що під час практичних занять кожен учасник відпрацював близько 10 ситуативних завдань.

Усі інструктори ГО «Білі берети», які проводили навчання, отримали від командування військової частини іменні грамоти.

Міністерство оборони України

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України