ЄС|NATO

BILD: у Бундесвері перехоплений запис німецьких військових, оприлюднений росіянами вважають справжнім

“Нашій наївності має нарешті прийти кінець” – як політики в Німеччині відреагували на скандал із перехопленою розмовою німецьких військових

Канцлер Олаф Шольц пообіцяв дати роз’яснення з приводу перехопленої розмови, яку опублікувала глава телеканала RT Маргарита Симоньян. Як стверджує пропагандистка, на записі чотири високопоставлених військових бундесверу обговорюють ракети Taurus. Нібито один із них – командувач ВПС Інго Герхарц. Передбачається, що він розмовляв із трьома своїми колегами.

Олаф Шольц назвав ситуацію з витоком розмови, справжність якої поки що офіційно не підтверджено бундесвером, “дуже серйозним питанням”. Розслідуванням цього інциденту займатиметься військова контррозвідка.

“Керівництво ВПС явно дійшло висновку, що Україна може використовувати Taurus без участі [солдатів із] Німеччини. Це робить очевидним, що федеральний канцлер обґрунтував свою відмову щодо ракет Taurus спотворенням фактів”, – каже депутат Бундестагу, експерт з оборонної політики Флоріан Хан.

Олаф Шольц раніше говорив, що ФРН не хоче передавати ракети Taurus, оскільки для їх використання в Україну доведеться відправити німецьких солдатів, що може бути сприйнято як участь Німеччини у війні.

“Якщо ця історія [з перехопленою розмовою] виявиться правдою, це буде вельми проблематичний процес. Виникає питання, чи є це разовою подією, чи є проблемою структурної безпеки”, – коментує ситуацію голова парламентського комітету з контролю за спецслужбами Костянтин фон Ноц.

Голова комітету з оборони Марі-Агнес Штрак-Ціммерман у розмові з BILD закликає вжити жорсткіших запобіжних заходів проти шпигунства.

“Нашій наївності має нарешті прийти кінець. Кібератаки, шпигунство і дезінформація вже значно зросли. Нам терміново необхідно посилити нашу безпеку і контррозвідку, тому що ми явно вразливі в цій галузі”, – сказала вона.

За інформацією BILD, у бундесвері запис, опублікований Симоньян, вважають справжнім.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України