ЄС|NATO

BILD: США та Німеччина блокуватимуть членство України до NATO

На саміті, запланованому на 11-12 липня у Вільнюсі, Німеччина та США наміри заблокувати швидку процедуру подання Україною заявки на вступ до НАТО. Інформацію про це надали джерела, знайомі з перебігом переговорів, і її опублікувало видання Bild.

Основні факти:

  • Високопоставлений представник однієї з країн повідомив виданню, що “США та Німеччина блокують офіційну заявку України на вступ до НАТО”. Також він додав, що Берлін і Вашингтон намагаються переконати інших членів НАТО відхилити заявку Києва.
  • За словами іншого джерела, Німеччина та США сприяють укладенню “остаточної декларації” у Литві, яка б не виходила за межі угоди, укладеної в Бухаресті у 2008 році. В цьому документі зазначається, що альянс вітає бажання України та Грузії приєднатися до НАТО.
  • Згідно з інформацією видання, країни Балтії, Польща, Болгарія, Румунія, Швеція, Туреччина і Франція підтримують вступ України до НАТО, принаймні в довгостроковій перспективі.
  • Зазначається, що США планують відмовитися від довгострокового Плану дій для України, якщо не будуть проведені подальші реформи.
  • Один з американських дипломатів зазначив, що США мали намір запропонувати Україні модель Фінляндії, тобто вступ протягом кількох місяців після припинення військових дій.
  • Німеччина не погоджується з формулюваннями про “майже готовий вступ України до НАТО” і не згодна з використанням слів про “законне місце України в НАТО” у підсумковому документі після саміту.

Згідно з даними Bild, представники різних позицій провели таємні телефонні переговори та відправили дипломатів з метою досягнення спільної позиції блоку до вівторка.

Якщо цього не вдасться уникнути, то, за словами неназваного дипломата, глави урядів самі мають зробити це у вівторок.

Водночас очікується, що Україна не залишиться без результатів саміту.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України