Біль у колінах? 5 симптомів початку артриту — перевірте, чи не пора до лікаря?

Колінним артритом страждає кожна третя жінка старше 45 років

 

Хрускіт, клацання і навіть болю в колінах — в який момент пора турбуватися про артриті і приймати заходь? Ми зібрали кілька найбільш явних симптомів, помітивши які, саме час звертатися до лікаря.

Скрип і скрегіт

Якщо виконуючи рухи, ви і навколишні чути скрип, скреготіння та інші подібні звуки, які видають ваші коліна, пора турбуватися. Подібні звуки можуть бути ознакою того, що головка суглоба не захищена спеціальною рідиною і третя один про одного — з часом це може призвести до зносу суглоба і серйозного пошкодження.

Поступове наростання болю

При травми коліна або суглоба біль буває різкою і сильною, а при артриті вона наростає поступово. Спершу ви можете відчувати її тільки в ранкові години або відразу після пробудження, але з часом напади можуть стати більш частими і тривалими. Не чекайте, звертайтеся до лікаря і приймайте заходи.

Посилення болю під час активності

Незважаючи на те, що при артриті біль може посилюватися під час руху, лікарі радять не обмежувати рух: навпаки, м’яка навантаження, така як плавання або ходьба, можуть допомогти розробити суглоб, поліпшивши циркуляцію суглобової рідини і зменшивши запалення. Тому зверніться до лікаря, якщо відчуваєте біль при навантаженні, але не припиняйте рух.

Опухлі або деформовані коліна

При запальному процесі в області суглоба може сформуватися невелика припухлість — від запалення або скупчення рідини. Як правило, припухлість не дуже велика, але зазвичай достатнього розміру, щоб її можна було помітити. Звертайте увагу на будь-зміна розміру або форми ваших колін і обов’язково звертайте до лікаря при перших ознаках деформування.

Болі при сирій погоді

Артрит і правда може бути свого роду барометром: близько 70% пацієнтів з артритом, які брали участь у тематичному дослідженні, відзначили, що відчували посилення больових відчуттів в сіру і дощову погоду. Дослідники поки не визначили зв’язок між цими явищами, але підтверджують: болі в колінах, посилюються напередодні або під час дощу, можуть бути симптомом розвивається артриту.

Фото: Legion Media

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

17 + 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh