Війна рф проти України

Бійці ЗСУ розповіли про роботу гаубиці M119: як вона полює на міномети, снайперів та інші ворожі цілі. Відео

Командир артилерійської батареї 2-го механізованого батальйону 67-ї ОМБр Віталій з псевдо “Кузен” в коментарі виданню АрміяInform розповів, як його батарея використовує на полі бою американські 105-мм артилерійські системи M119.

Ці гаубиці наші бійці використовують для підтримки піхотинців ЗСУ. “Стримуємо бажання орків йти вперед”, – каже “Кузен”. Серед цілей – техніка ворога, зокрема міномети, ну і звичайно піхота тощо – за потреби, наприклад, гаубиця може відпрацювати по снайперу ворога, який засів у будівлі, щоб він не “турбував” наших військових.

Попри те, що російські БПЛА часто “полюють” за нашою артилерією, розрахунки гаубиць M119 працюють фактично цілодобово. Дані про цілі від операторів вже українських БПЛА передаються на КСП артилерійської батареї, і менш як за 90 секунд координати отримують вже безпосередньо командир гаубиці, розповідає командир гармати Євгеній на псевдо “Юджин”.

Як розповідає Євгеній, гаубиця M119 доволі легка, можна транспортувати за допомогою “Хамві”. Стріляє не гучно, зі ствола виходить тільки дим, тому російським БПЛА важче знайти таку ціль. Дальність стрільби становить до 11 км, бійці вражали нею ціль на відстані 10860 метрів, розповідає Юджин.

Скільки снарядів на день витрачає 105-мм гаубиця M119 та як вона полює на міномети, снайперів і інші ворожі цілі

Фото: АрміяInform

Командир дрона має планшет, на який передається відео з району ураження цілі – це дозволяє одразу бачити результат роботи розрахунку гаубиці. “Найефективніше наше ураження – це коли окупанти зайшли в гараж і закрили двері. Саме в цю мить ми накрили його вогнем”, – розповідає “Юджин”.

Про витрати “Юджин” розповідає таке – коли гаубиці підтримували дії піхотинців ЗСУ на Бахмутському напрямку до за добу могли випускати до 250 боєприпасів. Наразі темп стрільби за день становить 30-40 пострілів – бо ворог “висовується не надто активно”, але за потреби темп стрільби можна швидко наростити.

Колись артилеристи не бачили цілі, по якій вони стріляють, адже відстань до ворога може сягати 10 кілометрів. Зараз у командира розрахунку гармати є спеціальний планшет, на який в режимі реального часу передається відеотрансляція з дрона над районом ураження цілей.

— Після кожного пострілу розрахунок відразу бачить результати  своєї роботи, — каже друг «Юджин». — Найефектніше наше ураження — це коли окупанти зайшли в гараж і закрили двері. Саме в цю мить ми накрили його вогнем.

Артилеристи часто змінюють позиції та райони виконання завдань.

— Нещодавно ми підтримували нашу піхоту на Бахмутському напрямку. Так от, там ми випускали до 250 снарядів на добу. Коли тобі передають, що на хлопців лізе ворог, затискає їх, то не думаєш ані про втому, ані про відпочинок. Думаєш тільки про те, щоб підвозили  ще більше боєкомплектів, — розповідає друг «Юджин». — Зараз наша одна гармата може зробити 30-40 пострілів за день. Ворог висовується не надто активно. Впусту не стріляємо, площі не накриваємо. За потреби зможемо швидко наростити темп стрільби.

Практично усі в цьому артилерійському підрозділі — добровольці.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України