Культура

Венеційська Biennale Architettura 2023: відбулось офіційне відкриття Українського павільйону

Сьогодні, 18 травня, відбулось офіційне відкриття Українського павільйону Before the Future однієї з найбільших архітектурних виставок світу – венеційська Biennale Architettura 2023.

Рішення про участь у виставці після майже 10-річної перерви було ухвалено Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури.

«Для нас це можливість показати, що попри війну, ми орієнтовані на відродження, на творення архітектури оновленої України. В основі — принципи безбар’єрності, енергоефективності та екологічності.

Рік повномасштабного вторгнення дав поштовх до переосмислення поняття безпеки і це знайшло відображення у концепції, яка буде представлена українськими митцями. Важливо, що бієнале — це культурний діалог між Україною та цивілізованим світом, висловлювання, на яких будуватиметься майбутнє», — прокоментував Олександр Кубраков, Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури.

У виставці приймуть участь понад 30 понад українських архітекторок та архітекторів і представників інших дисциплін. Передбачається, що виставка також допоможе залучити до відновлення найкращих іноземних фахівців.

Комісаром павільйону є голова Державного агентства розвитку туризму Мар’яна Олеськів. Кураторами павільйону стали Олексій Петров, Ірина Мірошникова та Борис Філоненко.

Виставка триватиме у Венеції з 20 травня до 26 листопада.

Biennale Architettura — міжнародна виставка архітектури, яка проводиться кожні 2 роки в Венеції. В рамках неї країни-учасники мають змогу облаштувати власні павільйони та презентувати свою архітектурну візію.

Головна мета виставки — продемонструвати архітектурні рішення, які б давали відповіді на сучасні соціальні, технологічні та культурні виклики.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України