Авторські статтіДіаспора

Безвізовий сюрприз: заробітчани потрапили у пастку, про яку не попереджав ніхто

У безвізового режиму окрім плюсів знайшлися й суттєві складнощі, про які нас ніхто раніше не попереджав.

Віднедавна наших земляків під час спроби вилетіти до Європи почали активно перевіряти іноземні представники. Приміром, перед посадкою на рейс у напрямку Варшави потрібно “показатися” не тільки українським прикордонникам, а й польським та італійським.

У мережі оприлюднили відео, де чітко видно: земляки досі стоять у чергах, очікуючи на вердикт:

“Іноземні прикордонники не оглядають, а розмовляють про причини візиту, порушення візового режиму. Наші прикордонники не просто не прокоментували те, що відбувається, а дуже попросили “не ставити зайвих запитань” і не знімати фото або відео, оскільки ми знаходимося в режимній зоні”, – скаржаться самі заробітчани в коментарях.

Чи передбачена така додаткова перевірка законодавством, точно невідомо і про терміни її завершення також не говориться.

Втім, попри всі можливі складнощі, українці досі не припинили шукати кращої долі та нормального заробітку за межами держави. Згідно статистики, починаючи з кінця березня 2018 року, за кордон вже виїхало понад 400 тисяч трудових мігрантів. Тобто кожну хвилину виїжджає два заробітчанина.

В алгоритм обчислень були закладені цифри, озвучені головою українського МЗС Павлом Клімкіним.

За його даними, щомісяця з України на заробітки виїжджає 100 тисяч людей. Що стосується Мінсоцполітики, то там провели більш масштабні і страхітливі підрахунки і заявили, що трудова міграція вже встигла торкнутися 9 мільйонів українців.

Крім того, Міжнародна організація праці встановила, що більшість українців із вищою освітою їдуть до Польщі, Чехії, Словаччини та влаштовуються на роботу на фабрики і поля. Там 39,2% мігрантів виконують елементарну роботу, 24,7% – займаються ремеслом, 16,5% – працюють у сфері продажів і послуг. Однак кожна з цих категорій заробляє набагато менше, ніж місцеве населення.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

3 коментарів

  1. Це дуже добра анти-народна влада” бо у нас практично не має власного виробництва й ще довгий час не буде, а може й ніколи не буде”, це дуже добра відповідь …

  2. чому цей текст маніпулятивний, розрахований саме на ґвалт “василів”? бо в ту ж Польщу до останнього часу необхідна була робоча віза, яка не має жодного стосунку до туристичної. а їхати “туристом” й потім там ховатися від поліції – річ не вдячна, тим більше, що практично в кожному українському райцентрі спритні хлопці допоможуть вам оформити робочу візу. стосовно італії. туди вже ніякі “новічкі” не їдуть – бо там самим італійцям скрутно, недаремно за фашистів голосують. туди їдуть жінки, які працюють там вже по 10-15 років, мають право на працю й давно не ховаються. й останнє. щодо антинародної влади. а, бл… василь, як тобі зробити, щоб ти не пиз..ло в інтернеті, а створювало в України додатковий продукт?! Надрукувати тобі купу паперових грошей й роздати?? Ясно же, що жодна влада в сьогоднішній України не змінить ситуацію, бо у нас практично не має власного виробництва й ще довгий час не буде, а може й ніколи не буде.

  3. Це обвинувачувальний вирок сьогоднішній анти-народній владі, яка не хоче вилазити з пекла корупції. Для таких – наступна станція призначення – пекло.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.