Безвізовий режим. Як він діятиме для дітей

Батьки задаються питанням щодо оформлення дитячих паспортів – чи дають їм біометрику, адже відбитки пальців до 12 років брати заборонено, або дітям доведеться оформляти візи?

У зв’язку з тим, що в найближчому майбутньому почне діяти безвізовий режим між Україною і Євросоюзом , в паспортних столах величезний ажіотаж – всі поспішають оформити біометричні паспорти. Однак не всі моменти зрозумілі, зокрема багато батьків задаються питанням щодо оформлення дитячих паспортів – чи дають їм біометрику, адже відбитки пальців до 12 років брати заборонено, або дітям доведеться оформляти візи?

Але турбується не варто – безвізовий режим буде діяти для всіх, а біометрику дають навіть новонародженим, зазначає видання ” Європейська правда “, пише obozrevatel

Ознакою біометрії не є відбитки пальців, а чіп. До 12 років у дітей дійсно не беруть відбитки, оскільки в такому віці малюнок ще може змінитися, але без відбитків паспорт не перестає бути біометричним. Видають дитячий паспорт терміном на 4 роки.

Однак батькам важливо пам’ятати, що тепер для кожної дитини потрібно оформляти окремий паспорт, а не вклеювати його фото в свій. Разом з тим, оформляти дитячий паспорт може відправитися один батько – присутність обох не потрібно.

У той же час, при виїзді за кордон без одного з батьків, потрібно нотаріально завірений дозвіл другого – тут на законодавчому рівні ніяких змін не відбулося, оскільки дана норма не пов’язана з правилами в’їзду в ЄС. На шенгенської кордоні ця довідка нікому не цікава – її перевіряють тільки при виїзді з України.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh