Безвізом скористалися понад 6 мільйонів українців, в основному – заробітчани

Вільний доступ до Євросоюзу українці використовують переважно для пошуку роботи

З літа цього року, як тільки кордон України та ЄС став “прозорим”, через нього пішов у напрямку зі сходу на захід посилений потік людей. За два останніх місяці літа таких “мандрівників” набралося понад 6 млн – і це в півтора рази більше, ніж за аналогічний період минулого року, пише Новое время.

Якщо в липні 2016-го з України в країни ЄС, за даними Держприкордонслужби, проїхало 1,3 млн осіб, то в липні 2017-го – вже 2,9 млн. Тренд зберігся і в серпні – 1,5 млн і 2,8 млн відповідно.

Подібне подвоєння числа бажаючих побувати в країнах Євросоюзу, за ідеєю, мало б порадувати вітчизняних туроператорів. Однак не радує: приріст кількості туристів, які подорожують в європейські країни, за даними учасників ринку, виявився незначним.

Іншими словами, більша частина співвітчизників, які скористалися безвізом – це трудові мігранти. За даними Держприкордонслужби, за три місяці дії безвізу 57% українців, які відвідали територію ЄС, їхали в Польщу. При цьому такі привабливі з точки зору туризму країни, як Італію, Францію, Іспанію, Грецію, Хорватію офіційно відвідали лише 3,9% з усіх українців, які в’їхали в ЄС за літні місяці.

Більше того, левова частка тих, хто подорожували до Польщі, обрали в якості транспорту автобуси або прикордонні маршрутки. Формально безвізовий режим не повинен був змінити кількість українських трудових мігрантів. Адже він діє для поїздок, не пов’язаних з роботою на території ЄС. Але з ним стало легше перетнути кордон тим українцям, які шукають в Європі роботу, наприклад, у Польщі та Угорщині.

На думку народного депутата Анни Романової, все це вказує на те, що вільний доступ до Євросоюзу співвітчизники використовують переважно для пошуку роботи та працевлаштування. “Виходить, що він [безвіз] відкрив двері для масової трудової міграції українців”, – нарікає представниця фракції Самопоміч.

“Кількість працівників з України після червня 2017-го значно зросла”, – підтверджує слова українського парламентарія поляк Даніель Джевіт, ідеолог і директор сайту Pracadlaukrainy.pl, – порталу, який допомагає польським роботодавцям знайти українських співробітників. Він уточнює, що точної статистики немає, тому що працівники зі сходу мобільні – одні приїжджають на роботу, а інші вже вирушають додому. “Але те, що українців у Польщі стало більше, відчувається скрізь: в автобусах, поїздах, магазинах, на будівництвах, у ресторанах”, – додає Джевіт.

Трудові мігранти – непоганий бонус для економіки України: в минулому році вони надіслали сім’ям і близьким на батьківщину $8 мільярдів. А в 2017-му, за очікуваннями експертів, ця сума зросте на 20-25%. “Безвіз дуже невигідний державній системі. Він посилив відтік трудових ресурсів”, – сказав виданню керівник однієї з українських туристичних компаній.

Винним у масової витоку робочих рук він вважає саме українську державу, яка не забезпечує гідним заробітком власних громадян. Насправді для України є приємна сторона: легкість виїзду за кордон і тимчасова трудова міграція допоможуть знизити тиск на внутрішньому ринку праці.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twenty − 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh