Новини з Австрії

Економіка Австрії все ще перебуває у рецесії: рівень безробіття підвищився

Рівень безробіття зріс на 0,7 пункту до 6,9 відсотка у березні порівняно з тим же місяцем минулого року.

Станом на кінець місяця у Державній службі зайнятості (AMS) було зареєстровано 369 640 осіб, з них 291 468 було зареєстровано як безробітних, а у навчанні взяли участь 78 172 особи.

Про це повідомили у вівторок AMS (служба зайнятості в Австрії – прим.) та Мінпраці австрійського уряду.

Безробіття нині загалом знижується через сезонні чинники, але глава AMS бачить «особливо поганий розвиток подій».

«Наприкінці березня 2024 року кількість людей, зареєстрованих AMS як безробітні або які проходять навчання, майже на 36 000 осіб, або приблизно на 11 відсотків більше, ніж того ж дня попереднього року», — підрахував керівник AMS Йоханнес Копф.

«Це особливо поганий розвиток подій з огляду на крайній термін, який цього року припадає на великодню неділю, що загалом сприятливо для працевлаштування».

На думку експерта, Австрія, зважаючи на все, все ще перебуває в явній рецесії. «На відміну від року тому, коли прогнози передбачали лише короткочасний економічний спад, я більше не вірю у швидке відновлення у сенсі швидкого зниження безробіття в Австрії». Через високу інфляцію у цій країні компанії не лише втратили конкурентоспроможність, а й мають надлишковий кадровий потенціал. “Навіть якщо економічне зростання відновиться, безробіття, ймовірно, знизиться лише з деякою затримкою”, – аналізує Копф.

У тому ж місяці 2019 року до спалаху пандемії корони рівень безробіття становив 7,5 відсотка. 2020 року він становив 12,3 відсотка, 2021 року — 9,3 відсотка, 2022 року — 6,3, а рік тому — 6,2 відсотка. Наразі «у деяких сферах австрійського ринку праці все ще спостерігається відносно високий рівень динамізму», сказав Кохер. Наприклад, у таких галузях, як будівництво чи торгівля, нині такої динаміки немає.

Загалом австрійський ринок праці «досі залишається відносно стійким», йдеться у заяві урядового політика. Позитивним є те, що кількість зайнятих на ринку праці залишається дуже високою і становить 3956000 осіб. У березні було працевлаштовано на 6 000 осіб більше, ніж торік.

Палата праці (АК) знову вказала на зростання довгострокового безробіття. Особливо страждають від цього люди з проблемами зі здоров’ям та люди похилого віку. Крім того, збільшуються фінансові труднощі для домогосподарств, які постраждали від безробіття. “Безробіття за жодних обставин не повинно вести до бідності”, – заявила лідер АК Ренате Андерл. «І без того поганий зв’язок між допомогою з безробіття та попереднім доходом, відсутність коригування на інфляцію та повна девальвація сімейних допомог, які не коригувалися з 2001 року, значно збільшують ризик бідності у разі втрати роботи».

Також “примітно” те, що “за ефективного посередництва АМС вдалося скоротити тривалість часу, протягом якого люди, зареєстровані в АМС, залишалися безробітними”, – сказав політик. Середня тривалість перебування в АМН у першому кварталі 2023 року становила 108 днів. Нині це значення впало до 104 днів.

Проте, за даними Економічної асоціації ÖVP у її щомісячному огляді, кількість вакансій знову зросла. Після 178541 у лютому в березні залишилося 184811 незаповнених робочих місць. Кохер також говорить про “високий попит на робочу силу в деяких областях”. За даними барометра кваліфікованої робочої сили Міністерства праці та AMS, у секторі електромонтажних робіт відкрито 3200 вакансій, а у сфері кухарів — 2000.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України