Право

Безпідставне та непропорційне застосування сили до затриманого – підозрюють працівника патрульної поліції Дніпропетровщини


            Безпідставне та непропорційне застосування сили до затриманого – підозрюють працівника патрульної поліції Дніпропетровщини

За процесуального керівництва спеціалізованого підрозділу з протидії катуванням Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру працівнику патрульної поліції Головного управління Національної поліції у Дніпропетровській області у перевищенні влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що супроводжувалось насильством та застосуванням спецзасобів (ч. 2 ст. 365 КК України).

За даними слідства, екіпаж патрульної поліції прибув за викликом щодо порушення громадянином порядку біля однієї з міських лікарень. В ході спілкування правоохоронці застосували до особи, яка вже не чинила жодного опору, фізичну силу та повалили на землю. Після цього, коли чоловік вже був під повним контролем поліцейських, один з патрульних завів його руки, що перебували за спиною у кайданках, в бік голови. При цьому, правоохоронець коментував свої дії, що людина у положенні так званої «ластівки» може протриматися максимум 5 хвилин. Тобто він цілком усвідомлював, що своїми діями завдає затриманому сильного фізичного болю.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснює територіальне управління ДБР, розташоване у м. Полтава, оперативний супровід – Управління внутрішньої безпеки в Дніпропетровській області ДВБ Нацполіції.

Офіс Генерального прокурора вкотре звертає увагу працівників правоохоронних органів, що при здійсненні ними своїх повноважень вони мають право застосовувати заходи примусу, однак при цьому зобов’язані дотримуватися принципів пропорційності та необхідності.

У своїх рішеннях за статтею 3 (заборона катувань) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод Європейський суд з прав людини наголошує, що Конвенція не забороняє правоохоронцям застосовувати силу з метою затримання. Проте така сила може застосовуватися тільки за необхідності та не повинна бути надмірною (рішення «Серіков проти України»).

Прес-служба прокуратури України

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України