Чи бувають безпечні дози алкоголю

Багато хто, напевно, хоч раз чули, що все, що нас оточує, може бути і отрутою, і ліками. Все залежить від дози. А як щодо алкоголю? Може бути етиловий спирт корисним або хоча б безпечним?

Чи існують безпечні дози алкоголю?

Про шкоду надмірного вживання спиртних напоїв чув кожен, питання лише в тому, що брати за світові? Всесвітня Організація охорони Здоров’я має на цей рахунок досить чітку відповідь: допустима доза алкоголю на добу для дорослого чоловіка, який не страждає хронічними захворюваннями, не повинна перевищувати 30 мл чистого етилового спирту.

За даними МООЗ 10 г чистого етанолу приблизно відповідає:

– 30 мл горілки, коньяку, віскі, бренді або рому (40% об.);
– 75 мл міцного солодкого вина, портвейну або вермуту (17-20% об.);
– 100 мл червоного або білого сухого вина, в тому числі і шампанського (11-13% об.);
– 250 мл пива (5% про.).

4 пляшки пива 5o = 2 банки коктейлю 9o = 100 г. горілки 40o = 40 грам етанолу

Всі наведені кількості актуальні з розрахунку вживання спиртного не частіше п’яти разів на тиждень. Крім того, допустима доза алкоголю для конкретного індивідуума буде залежати не тільки від статі і віку, але також і від маси тіла, від національної приналежності і генетичних особливостей.

Чи є особлива безпечна доза алкоголю для жінок?

Згідно все тим же рекомендаціями ВООЗ, допустима доза алкоголю для жінок розраховується з ліміту 20 мл чистого етилового спирту на добу.

Однак деякі медичні джерела рекомендують дамам дотримуватися обмеження наполовину від заявах обсягів. Вся справа в тому, що на процес розщеплення етилового спирту впливає ті, що:

– Середньостатистична жінка переважати менше, ніж чоловік, тому об’єктивно її організм може переробити менше алкоголю в одиницю часу.

– При однаковій вазі і зрості з чоловіком у жінки продукується менше алкогольдегідрогенази – головного ферменту, відповідального за розщеплення етилового спирту.

Крім того, при розрахунку безпечної норми алкоголю для дам враховується такий суб’єкта єктивний факт, що в цілому жінки менш схильні вживати спиртне, тому і переносять його гірше.

Під час вагітності і періоду годування груддю алкоголь протипоказів повністю, так як етиловий спирт і продукти його переробки в організмі добре проникають через плаценту до плода та в грудне молоко.

Безпечна доза алкогольних напоїв на добу

Часто люди байдужі до алкоголю на протязі робочого тижня, але у вихідні починають з ентузіазмом надолужувати згаяне. Це в корені неправильний підхід. Показано, що для організму набагато небезпечніше одноразовий прийом великої дози алкоголю порівняно з рівномірним вживанням протягом тижня тієї ж сумарної дози, але невеликими порціями. Якщо ж надмірне поливання неминуче, є ятайте, що:

– 75 мл горілки не завдадуть значної шкоди здоровому чоловікові, у якого немає медичних протипоказань до прийому спиртного.

– 150 мл горілки – максимально допустима кількість при вживанні спиртного раз в тиждень. ВООЗ вважає, що це і є поріг, за яким починається алкоголізм – хвороблива пристрасть до міцних напоїв. В середньому на формування згубної звички йде від року до трьох років.

Щоденне вживання більше 30 г етилового спирту (75 мл горілки) неминуче спричиняє токсичну дію на печінку. Якщо щоденна доза перевищує 60 г етилового спирту, то рівень вживання визнається небезпечним. У таких випадках стеатогепатит розвивається у кожного 10-ого.

– Смертельна доза алкоголю складає від 4 до 12 г чистого етилового спирту на 1 кг маси тіла. Для чоловіка вагою близько 80 кг це буде одне 1-3 л горілки або іншого міцного спиртного напою. Стільки широкий діапазон небезпечної дози викликаний різною здатністю у різних людей до переробці алкоголю.

Таким чином, гранично допустима доза алкоголю в день залежить не тільки від статі, ваги і складу людини, але і від частоти вживання спиртних напоїв. Задумайтеся, чи дотримуєтеся ви рекомендованих норм або дози вживаного вами алкоголю давно вийшли з-під вашого контролю. Якщо у вас є будь-які сумніви з цього приводу, обов’язково пройдіть обстеження у лікаря, щоб переконатися, що ви ще не завдали непоправної шкоди своєму здоров’ю в цілому, і здоров’я ю своєї печінки зокрема!

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh