Авторські статтіПодорожі

Безкоштовні екскурсії по всьому світу – огляд турів

Якщо під час подорожі ваш бюджет обмежений і ви не можете собі дозволити дорогі оглядові екскурсії, це зовсім не означає, що потрібно відмовляти собі в задоволенні ближче познайомитися з новим місцем. Спеціально для вас ми зібрали кращі варіанти безкоштовних екскурсій по всьому світу.

Що це таке?

безкоштовні тури
безкоштовні тури

Такі екскурсії ще називають Free Walking Tours — це безкоштовні тури і пішохідні маршрути, які можна знайти практично у всіх столицях і великих містах світу. Безкоштовні тури — в першу чергу ініціатива волонтерів та небайдужих до свого міста жителів. Але це зовсім не означає, що вам екскурсію буде проводити аматор, який і історії толком не знає, і завести може не зрозумій куди.

Ні, все зовсім не так. Всі гіди та екскурсоводи є професіоналами своєї справи, проходять спеціальне навчання, володіють англійською мовою.

Найчастіше такі екскурсії набагато цікавішим і насиченішим, ніж стандартні тури, так як головне завдання організаторів — не заробити грошей, а закохати у своє рідне місто. А тому маршрути бувають найрізноманітніші і дуже цікаві.

Як це працює?

5062d4dcf28c00d48cb2762ad91e6256

На сайті організації, яка здійснює екскурсію (всі паролі і явки» ми вам обов’язково видамо), ви знаходите, що вас цікавить маршрут (їх може бути декілька).

Потім уважно знайомтеся з умовами — вартість (зазвичай екскурсії безкоштовні, але подекуди є обов’язковий благодійний внесок, нехай і символічний — у розмірі €1-3 або $1-3), кількість осіб (якщо ви подорожуєте з ким-то, уточнюйте кількість вільних місць у групі), місце проведення (завжди уважно перевіряйте місце зустрічі і місце закінчення екскурсії), мову (щоб не потрапити в незручну ситуацію і не втратити час даремно, оскільки одні і ті ж екскурсії проводять на декількох мовах — англійській або державною мовою країни).

Якщо вам все підходить і ви з усім згодні — реєструєтеся на тур. Особливо неспокійні і допитливі можуть після реєстрації ще раз передзвонити і уточнити всі цікаві моменти.

Де шукати?

2ebf6cf5af4f2cce32913cc565a8f589

Знаходити безкоштовні екскурсії зовсім не складно — існують спеціальні сайти, на яких ви можете ознайомитися з запропонованими маршрутами і зареєструватися на них. Найпопулярніші:

Free tours network! — найбільший сервіс, де зібрані кращі безкоштовні тури з усього світу — 290 турів, 206 міст, 75 країн, 6 континентів. Складно буде не знайти потрібний для вас напрям.

Sandemans — проект, де зібрані кращі безкоштовні тури по країнах Європи, а також по Нью-Йорку і парі міст Ізраїлю. Барселона, Амстердам, Прага, Париж, Берлін, Копенгаген, Гамбург… все-все тут і чекає на вас.

Free tours by foot — сюди в першу чергу варто заглянути тим, хто збирається до Америки. Погуляти по найскандальнішим місцях Сан-Франциско, відправиться в гастротур з Чикаго, пройтися по всім знаковим місцям Вашингтона — все це вам запропонують на Free tours by foot. До того ж тут ще можна знайти цікаві пропозиції прогулянок по європейських містах.

Original Europe tours — ще один проект, де зібрані всі кращі безкоштовні маршрути по Європі — Будапешт, Відень, Лондон, Стокгольм, Варшава, Париж та інші міста.

Pancho tours — всім, хто збирається в Іспанію і Португалію, сюди. Севілья, Лісабон, Порту, Мадрид… і їх безкорисливі гіди чекають вас.

А тепер пройдемося окремо по країнах.

 

Європа

безкоштовні тури Європою
безкоштовні тури Європою

Австрія

Vienna free tour — тривалі оглядові екскурсії по Відню.

Англія

Footprints tours — оглядові піші прогулянки вулицями Оксфорда, Лондона, Кембрижа, Йорка і Бата.

Free London walking tours і Free tours of London — безкоштовні тематичні екскурсії по Лондону, від прогулянок, присвячених історії королівської сім’ї, до привидів туманного Альбіону.

Бельгія

Viva Brussels — оглядові екскурсії по Брюсселю.

Сап you Handle it? Tours — безкоштовні маршрути по Брюгге.

Itours — прогулянка по місту Гент.

Для особливо допитливих проводять безкоштовні екскурсії за місцем, де вирішуються всі головні проблеми Європи, а саме — Європарламент. Зареєструватися можна тут.

Угорщина

Trip to Budapest — безкоштовні маршрути по Будапешту.

Німеччина

Original Berlin tours і Alternative Berlin — цікаві маршрути по Берліну.

Hamburg free walking tours — безкоштовні прогулянки по Гамбургу.

Freiburg free walking tour — екскурсії по Фрайбург-ам-Брайсгау.

Греція

Athens free walking tour і Athens free tour — безкоштовні екскурсії по Афінам. Thessaloniki Free Walking Tours — по Салонік.

Данія

Copenhagen free walking tours — безкоштовні прогулянки по Копенгагену.

Ірландія

Dublin free tour — оглядові екскурсії по Дубліну.

Ісландія

Free walking tour Reykjavik і City walk Reykjavik — прогулянки Рейк’явіку.

Іспанія

Ogo tours і MADrid — екскурсії по Мадриду.

Travel bound, Runner bean tours, Feel free tours — різні маршрути по Барселоні, особливо багато на тему мистецтва і фотографії.

Free tour Sevilla — прогулянки по романтичній Севільї.

Free tours Bilbao — екскурсії по Більбао.

Mallorca free tour — маршрути в Пальма-де-Майорці.

Італія

Venice free walking tour, Free tour Venice і Free walk in Venice— прогулянки по Венеції.

Free tour Rome, Rome free tour, Rome free walking tour — нічні і денні маршрути по Риму, екскурсії по Ватикану та Колізею.

Milan Free Tour і Frog walking tour — безкоштовні екскурсії по Мілану.

Chespasso Naples — прогулянки по Неаполю.

Florence free tour — екскурсії на тему мистецтва у Флоренції.

Латвія

Yellow free tour — безкоштовні екскурсії по Ризі.

Литва

Yellow free tour і Vilnius with locals — прогулянки по Вільнюсу.

Нідерланди

Amsterdam sights — безкоштовні екскурсії по Амстердаму.

Utrecht free tours — екскурсії по Утрехту і A guide to Leeuwarden — за Лувардену.

Норвегія

Oslo Free Tour — безкоштовні прогулянки по Осло.

Польща

Free Walking Tours — безкоштовні прогулянки по Кракову, Варшаві, Вроцлаві, Гданську. На сторінці кожного міста ви можете відшукати відразу кілька цікавих безкоштовних турів по головних містах Польщі, які проходять щодня.

Orange umbrella — оглядові екскурсії по Варшаві.

Португалія

Lisbon Chill-Out free tour — захоплюючі маршрути по Лісабону.

Porto free tour — безкоштовні екскурсії в Порту.

Франція

У Парижі також є чимало безкоштовних маршрутів, ось де їх можна шукати — We go walking, Free Paris tour, Сity free Paris tour — екскурсії по всьому місту, хоч на Монмартрі прогулятися, хоч на кладовище Пер-Лашез заглянути.

Riviera bar crawl — захоплюючі маршрути по Ніцці.

Чехія

United world tours і Extravaganza free tour — безкоштовні екскурсійні маршрути по Празі.

Швейцарія

Free walk Zurich — найрізноманітніші тематичні екскурсії по Цюріху.

Free walking tours Bern — піші прогулянки по Берну.

Швеція

Free tour Stockholm — безкоштовні тури по Стокгольму.

Шотландія

Potter trail — спеціальні тури по Единбургу для фанатів відомого чарівника Гаррі Поттера.

Естонія

Traveller — оглядові екскурсії по Таллінну.

 

Америка

подорожуємо Америкою
подорожуємо Америкою

США

Grand Central partnership, Downtown boat house, Brooklyn brewery, Екскурсії по Мерії і Старим суду Нью-Йорка, Екскурсії по Федеральному Резервному Банку Нью-Йорка — найрізноманітніші безкоштовні маршрути по Нью-Йорку.

Wild SF tours, Тури по Мерії Сан-Франциско — безкоштовні маршрути по Сан-Франциско.

Free LA tour — оглядові маршрути в Лос-Анджелесі.

Seattle free walking tours — маршрути по Сиэтлу.

Канада

Tour guys — безкоштовні оглядові екскурсії в Торонто і Ванкувері

Free Montreal tours — безкоштовні оглядові екскурсії в Монреалі.

 

Інші країни

безкоштовні піші тури у світі
безкоштовні піші тури у світі

 

Ізраїль

Visit Tel Aviv, Tour plan Israel — оглядові екскурсії по Тель-Авіву.

Itravel Jerusalem — різні маршрути по Єрусалиму.

Австралія

Free tours Sydney — прогулянки по Сіднею.

Туреччина

Istanbul free tour — піші маршрути по Стамбулу.

 

Варто звернути увагу

64fe1773a0d71c82f3afbccfc4cd45db

Збираючись на безкоштовну екскурсію, не забудьте уточнити кілька важливих моментів:

  •  Вчимося на помилках інших — інформацію про всіх екскурсіях і відгуки про них, а також різні безкоштовні маршрути ви завжди можете знайти на знаменитому Tripadvisor. А перш ніж зареєструватися на той або інший тур, не полінуйтеся прочитати коментарі людей, які вже взяли в них участь, щоб уникнути неприємних наслідків.
  • Місце проведення — заздалегідь уточніть місце, звідки починається екскурсія і де вона закінчується, причому дізнайтеся не тільки назва вулиці/площі, але і номер будинку або ж якісь розпізнавальні знаки місця призначення. І не забудьте уточнити час завершення: якщо ви не дуже добре орієнтуєтеся в місті, а прогулянка не закінчиться засвітло, то ви повинні мати хоча б мінімальне уявлення про те, як потім дістатися до готелю або апартаментах.
  • Умови екскурсії — переважно всі екскурсії, організовані волонтерами, абсолютно безкоштовні, але бувають випадки, коли організатори заздалегідь вказують -символічну суму в розмірі декількох доларів або євро в якості благодійності для підтримки проекту. Якщо ж це водні екскурсії або на транспортному засобі, то часом організатори просять гроші на паливо.
  • Мова — не забудьте також уточнити, на якій мові буде екскурсія, щоб не потрапити в незручну ситуацію. В основному всі тури проходять або англійською, або ж державною мовою країни, в якій ви перебуваєте. Але нерідко влаштовують екскурсії на російській мові.
  • Кількість учасників — воно завжди обмежена. Тому, якщо ви подорожує з кимось або великою компанією, дізнайтеся наперед, скільки місць в наявності, щоб нікого не залишити «за бортом».
  • Тематика маршруту — крім загальних оглядових екскурсій по місту, волонтерські проекти проводять також різні тематичні тури, пов’язані з мистецтвом, місцевою кухнею або з музикою. Так що, записуючись на захід, не забудьте уточнити, з чим саме ви збираєтеся знайомитися.

Якщо ви маєте доповнення у публікацію – пишіть в коментарях! Ми добавимо вашу інформацію!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.