безкоштовні тури
безкоштовні тури

Безкоштовні екскурсії по всьому світу – огляд турів

Якщо під час подорожі ваш бюджет обмежений і ви не можете собі дозволити дорогі оглядові екскурсії, це зовсім не означає, що потрібно відмовляти собі в задоволенні ближче познайомитися з новим місцем. Спеціально для вас ми зібрали кращі варіанти безкоштовних екскурсій по всьому світу.

Що це таке?

безкоштовні тури

Такі екскурсії ще називають Free Walking Tours — це безкоштовні тури і пішохідні маршрути, які можна знайти практично у всіх столицях і великих містах світу. Безкоштовні тури — в першу чергу ініціатива волонтерів та небайдужих до свого міста жителів. Але це зовсім не означає, що вам екскурсію буде проводити аматор, який і історії толком не знає, і завести може не зрозумій куди.

Ні, все зовсім не так. Всі гіди та екскурсоводи є професіоналами своєї справи, проходять спеціальне навчання, володіють англійською мовою.

Найчастіше такі екскурсії набагато цікавішим і насиченішим, ніж стандартні тури, так як головне завдання організаторів — не заробити грошей, а закохати у своє рідне місто. А тому маршрути бувають найрізноманітніші і дуже цікаві.

Як це працює?

5062d4dcf28c00d48cb2762ad91e6256

На сайті організації, яка здійснює екскурсію (всі паролі і явки» ми вам обов’язково видамо), ви знаходите, що вас цікавить маршрут (їх може бути декілька).

Потім уважно знайомтеся з умовами — вартість (зазвичай екскурсії безкоштовні, але подекуди є обов’язковий благодійний внесок, нехай і символічний — у розмірі €1-3 або $1-3), кількість осіб (якщо ви подорожуєте з ким-то, уточнюйте кількість вільних місць у групі), місце проведення (завжди уважно перевіряйте місце зустрічі і місце закінчення екскурсії), мову (щоб не потрапити в незручну ситуацію і не втратити час даремно, оскільки одні і ті ж екскурсії проводять на декількох мовах — англійській або державною мовою країни).

Якщо вам все підходить і ви з усім згодні — реєструєтеся на тур. Особливо неспокійні і допитливі можуть після реєстрації ще раз передзвонити і уточнити всі цікаві моменти.

Де шукати?

2ebf6cf5af4f2cce32913cc565a8f589

Знаходити безкоштовні екскурсії зовсім не складно — існують спеціальні сайти, на яких ви можете ознайомитися з запропонованими маршрутами і зареєструватися на них. Найпопулярніші:

Free tours network! — найбільший сервіс, де зібрані кращі безкоштовні тури з усього світу — 290 турів, 206 міст, 75 країн, 6 континентів. Складно буде не знайти потрібний для вас напрям.

Sandemans — проект, де зібрані кращі безкоштовні тури по країнах Європи, а також по Нью-Йорку і парі міст Ізраїлю. Барселона, Амстердам, Прага, Париж, Берлін, Копенгаген, Гамбург… все-все тут і чекає на вас.

Free tours by foot — сюди в першу чергу варто заглянути тим, хто збирається до Америки. Погуляти по найскандальнішим місцях Сан-Франциско, відправиться в гастротур з Чикаго, пройтися по всім знаковим місцям Вашингтона — все це вам запропонують на Free tours by foot. До того ж тут ще можна знайти цікаві пропозиції прогулянок по європейських містах.

Original Europe tours — ще один проект, де зібрані всі кращі безкоштовні маршрути по Європі — Будапешт, Відень, Лондон, Стокгольм, Варшава, Париж та інші міста.

Pancho tours — всім, хто збирається в Іспанію і Португалію, сюди. Севілья, Лісабон, Порту, Мадрид… і їх безкорисливі гіди чекають вас.

А тепер пройдемося окремо по країнах.

 

Європа

безкоштовні тури Європою

безкоштовні тури Європою

Австрія

Vienna free tour — тривалі оглядові екскурсії по Відню.

Англія

Footprints tours — оглядові піші прогулянки вулицями Оксфорда, Лондона, Кембрижа, Йорка і Бата.

Free London walking tours і Free tours of London — безкоштовні тематичні екскурсії по Лондону, від прогулянок, присвячених історії королівської сім’ї, до привидів туманного Альбіону.

Бельгія

Viva Brussels — оглядові екскурсії по Брюсселю.

Сап you Handle it? Tours — безкоштовні маршрути по Брюгге.

Itours — прогулянка по місту Гент.

Для особливо допитливих проводять безкоштовні екскурсії за місцем, де вирішуються всі головні проблеми Європи, а саме — Європарламент. Зареєструватися можна тут.

Угорщина

Trip to Budapest — безкоштовні маршрути по Будапешту.

Німеччина

Original Berlin tours і Alternative Berlin — цікаві маршрути по Берліну.

Hamburg free walking tours — безкоштовні прогулянки по Гамбургу.

Freiburg free walking tour — екскурсії по Фрайбург-ам-Брайсгау.

Греція

Athens free walking tour і Athens free tour — безкоштовні екскурсії по Афінам. Thessaloniki Free Walking Tours — по Салонік.

Данія

Copenhagen free walking tours — безкоштовні прогулянки по Копенгагену.

Ірландія

Dublin free tour — оглядові екскурсії по Дубліну.

Ісландія

Free walking tour Reykjavik і City walk Reykjavik — прогулянки Рейк’явіку.

Іспанія

Ogo tours і MADrid — екскурсії по Мадриду.

Travel bound, Runner bean tours, Feel free tours — різні маршрути по Барселоні, особливо багато на тему мистецтва і фотографії.

Free tour Sevilla — прогулянки по романтичній Севільї.

Free tours Bilbao — екскурсії по Більбао.

Mallorca free tour — маршрути в Пальма-де-Майорці.

Італія

Venice free walking tour, Free tour Venice і Free walk in Venice— прогулянки по Венеції.

Free tour Rome, Rome free tour, Rome free walking tour — нічні і денні маршрути по Риму, екскурсії по Ватикану та Колізею.

Milan Free Tour і Frog walking tour — безкоштовні екскурсії по Мілану.

Chespasso Naples — прогулянки по Неаполю.

Florence free tour — екскурсії на тему мистецтва у Флоренції.

Латвія

Yellow free tour — безкоштовні екскурсії по Ризі.

Литва

Yellow free tour і Vilnius with locals — прогулянки по Вільнюсу.

Нідерланди

Amsterdam sights — безкоштовні екскурсії по Амстердаму.

Utrecht free tours — екскурсії по Утрехту і A guide to Leeuwarden — за Лувардену.

Норвегія

Oslo Free Tour — безкоштовні прогулянки по Осло.

Польща

Free Walking Tours — безкоштовні прогулянки по Кракову, Варшаві, Вроцлаві, Гданську. На сторінці кожного міста ви можете відшукати відразу кілька цікавих безкоштовних турів по головних містах Польщі, які проходять щодня.

Orange umbrella — оглядові екскурсії по Варшаві.

Португалія

Lisbon Chill-Out free tour — захоплюючі маршрути по Лісабону.

Porto free tour — безкоштовні екскурсії в Порту.

Франція

У Парижі також є чимало безкоштовних маршрутів, ось де їх можна шукати — We go walking, Free Paris tour, Сity free Paris tour — екскурсії по всьому місту, хоч на Монмартрі прогулятися, хоч на кладовище Пер-Лашез заглянути.

Riviera bar crawl — захоплюючі маршрути по Ніцці.

Чехія

United world tours і Extravaganza free tour — безкоштовні екскурсійні маршрути по Празі.

Швейцарія

Free walk Zurich — найрізноманітніші тематичні екскурсії по Цюріху.

Free walking tours Bern — піші прогулянки по Берну.

Швеція

Free tour Stockholm — безкоштовні тури по Стокгольму.

Шотландія

Potter trail — спеціальні тури по Единбургу для фанатів відомого чарівника Гаррі Поттера.

Естонія

Traveller — оглядові екскурсії по Таллінну.

 

Америка

подорожуємо Америкою

подорожуємо Америкою

США

Grand Central partnership, Downtown boat house, Brooklyn brewery, Екскурсії по Мерії і Старим суду Нью-Йорка, Екскурсії по Федеральному Резервному Банку Нью-Йорка — найрізноманітніші безкоштовні маршрути по Нью-Йорку.

Wild SF tours, Тури по Мерії Сан-Франциско — безкоштовні маршрути по Сан-Франциско.

Free LA tour — оглядові маршрути в Лос-Анджелесі.

Seattle free walking tours — маршрути по Сиэтлу.

Канада

Tour guys — безкоштовні оглядові екскурсії в Торонто і Ванкувері

Free Montreal tours — безкоштовні оглядові екскурсії в Монреалі.

 

Інші країни

безкоштовні піші тури у світі

безкоштовні піші тури у світі

 

Ізраїль

Visit Tel Aviv, Tour plan Israel — оглядові екскурсії по Тель-Авіву.

Itravel Jerusalem — різні маршрути по Єрусалиму.

Австралія

Free tours Sydney — прогулянки по Сіднею.

Туреччина

Istanbul free tour — піші маршрути по Стамбулу.

 

Варто звернути увагу

64fe1773a0d71c82f3afbccfc4cd45db

Збираючись на безкоштовну екскурсію, не забудьте уточнити кілька важливих моментів:

  •  Вчимося на помилках інших — інформацію про всіх екскурсіях і відгуки про них, а також різні безкоштовні маршрути ви завжди можете знайти на знаменитому Tripadvisor. А перш ніж зареєструватися на той або інший тур, не полінуйтеся прочитати коментарі людей, які вже взяли в них участь, щоб уникнути неприємних наслідків.
  • Місце проведення — заздалегідь уточніть місце, звідки починається екскурсія і де вона закінчується, причому дізнайтеся не тільки назва вулиці/площі, але і номер будинку або ж якісь розпізнавальні знаки місця призначення. І не забудьте уточнити час завершення: якщо ви не дуже добре орієнтуєтеся в місті, а прогулянка не закінчиться засвітло, то ви повинні мати хоча б мінімальне уявлення про те, як потім дістатися до готелю або апартаментах.
  • Умови екскурсії — переважно всі екскурсії, організовані волонтерами, абсолютно безкоштовні, але бувають випадки, коли організатори заздалегідь вказують -символічну суму в розмірі декількох доларів або євро в якості благодійності для підтримки проекту. Якщо ж це водні екскурсії або на транспортному засобі, то часом організатори просять гроші на паливо.
  • Мова — не забудьте також уточнити, на якій мові буде екскурсія, щоб не потрапити в незручну ситуацію. В основному всі тури проходять або англійською, або ж державною мовою країни, в якій ви перебуваєте. Але нерідко влаштовують екскурсії на російській мові.
  • Кількість учасників — воно завжди обмежена. Тому, якщо ви подорожує з кимось або великою компанією, дізнайтеся наперед, скільки місць в наявності, щоб нікого не залишити «за бортом».
  • Тематика маршруту — крім загальних оглядових екскурсій по місту, волонтерські проекти проводять також різні тематичні тури, пов’язані з мистецтвом, місцевою кухнею або з музикою. Так що, записуючись на захід, не забудьте уточнити, з чим саме ви збираєтеся знайомитися.

Якщо ви маєте доповнення у публікацію – пишіть в коментарях! Ми добавимо вашу інформацію!

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh