Техно

Без суду і слідства: в Росії правовласники хочуть отримати більше повноважень караючих

І їм мало видалення окремого контенту або посилань, тепер вони хочуть внести поправки, що дозволяють до суду «косити» домени прямо з пошукової видачі.

За ініціативою ряду великих російських медіахолдингів, серед яких були відзначені «Перший канал», «Національна медіа група», ВГТРК і «Газпром-медіа», заступник керівника Роскомнадзора Вадиму Суботіну було направлено листа, в якому чітко позначалася бажання правовласників отримати більше повноважень над врегулюванням питання з піратським контентом, в тому числі і караючих.

Так, головним думкою звернення стала недостатність заходів видалення посилань або контенту, що порушують авторські права, і було висунуто пропозицію про внесення нових антипіратських поправок в меморандум 2018 року. В ідеалі це повинно дозволити їм видаляти сайти, що містять більше десяти посилань на піратський контент (софт, музика, відео), з пошукової видачі практично без суду і слідства, так як одиничне видалення посилань малоефективно, а сайти завжди встигнуть продублювати нові.

І все ж на даному етапі законодавство передбачає блокування виключно тієї сторінки ресурсу, на якій розміщений піратський контент або посилання на нього. В «Яндексі» і Роскомнагляд до таких альтернатив ставляться з обережністю, так як на думку перших ідея блокування сайтів далека від досконалості, а другі не хочуть, щоб правовласники стали із цим зловживати.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України