Економіка

Березнева індексація пенсій: кому і скільки добавлять

Мінсоцполітики давно анонсувало березневу індексацію пенсій для 10,5 млн. українців. Планується, що виплати зростуть від 100 до 1500 гривень. Розмір нової пенсії залежатиме від робочого стажу.

Вперше виплату підвищать і тим громадянам, які одержують мінімальну соціальну виплату (2093 грн). Міністр соцполітики Оксана Жолнович в ефірі “Сніданку з 1+1” розповіла, кому та на скільки підвищать пенсії.

Так, індексація вперше торкнеться тих, хто отримує мінімальну пенсію, 2093 грн. Їхні виплати збільшаться на 19,7% від суми, яка виплачувалася станом на 1 березня 2022 року. Це стосуватиметься приблизно 4 млн українців, каже міністр.

“У нас є близько 4,5 млн пенсіонерів, у яких пенсія, коли її розраховували, була дуже маленькою. Вона навіть менша, ніж гарантії про те, що пенсія за жодних обставин не може бути нижчою за прожитковий мінімум… Ми їм проіндексуємо їхню виплату. Не пенсію, а виплату… Для таких людей ми взяли їхню фактичну виплату станом на минулий березень і проіндексували її на 19,7%”, – розповіла Жолнович.

При цьому, уточнила представниця Кабміну, індексація не поширюється на тих громадян, які вже мають пенсію понад 20 тис. грн.

Нагадаємо, у 2023 році пенсії для українців будуть підвищені. У березні уряд проведе індексацію пенсій на 20%.

А ось деякі українці можуть втратити пенсійні виплати.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України