ЄС|NATO

Бельгія поставить Україні 30 винищувачів F-16: поставка перших літаків запланована “до кінця року”

Бельгія має поставити Україні 30 своїх винищувачів F-16 до 2028 року, заявила у вівторок міністр закордонних справ Хаджа Лахбіб в ефірі програми “Ранковий ефір” на телеканалі Bel RTL. Перший літак має бути поставлений “до кінця року”, додала вона.

Бельгія запропонує Україні тридцять своїх винищувачів-бомбардувальників F-16 до 2028 року, причому перші літаки будуть поставлені “до кінця цього року”, заявила у вівторок міністр закордонних справ Бельгії Хаджа Лахбіб (MR).

Це зобов’язання буде формалізовано в угоді, яка буде підписана цього вівторка в Брюсселі з нагоди візиту до столиці України президента Володимира Зеленського, заявив глава бельгійської дипломатії в ефірі програми Matinale на телеканалі Bel RTL. Минулого року Бельгія приєдналася до “коаліції F-16” разом з Нідерландами, Данією та Норвегією, щоб надати Києву серію винищувачів-бомбардувальників для протидії російському наступу. Спочатку зобов’язання Бельгії обмежувалися навчанням, технічною та логістичною підтримкою. Але минулої осені уряд пообіцяв поставити ще кілька літаків, як тільки будуть доставлені перші винищувачі F-35. Останні територіальні просування Росії в Україні спонукали західних членів Альянсу активізувати постачання військових ресурсів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України