Авторські статтіТехно

Бджоли попереджають одна одну про небезпеку за допомогою особливих сигналів

Вчені-біологи продовжують відкривати і досліджувати все нові грані в поведінці медоносних бджіл. Нещодавно фахівці визначили, як саме бджоли попереджають один одного про небезпеку.

Дослідження робили на азіатському виді бджоли Apis cerana. Цих бджіл також називають китайськими восковими. І вони стали об’єктами для багаторічних експериментів і спостережень, в ході яких фахівці визначили сигнал, яким бджоли попереджають один одного про небезпеку. Точніше, навіть ряд сигналів, що сигналізують про різні види загрози.

Як повідомляє наукове видання PLoS Biology, при загрозі великого агресивного об’єкта (тварина, людина, автомобіль і так далі) бджоли видають тонкий звук, який варіюється в залежності від відстані до небезпеки, загальної обстановки і ряду інших факторів. При цьому ще кілька років тому тими ж дослідниками був виділений звук, яким медоносні бджоли попереджають один одного про павука на квітці, або дереві. І зовсім по-іншому “звучать” ці комахи коли на їх вулик нападає шершень. Особливі сигнали є і у бджіл-“вартових” вулика. В залежності від ситуації, вони можуть закликати покинути “будинок”, або не пускати всередину у вулик робітників, що повертаються.
Джерело

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України