ЄС|NATO

Албанія стала 25 країною-оператором турецького Bayraktar TB2. Відео

Bayraktar TB2 продовжує утримувати звання бестселера у своєму класі розвідувально-ударних дронів

Джерело: Defence Express

Розвідувально-ударний дрон Bayraktar TB2, який є бестселером турецької Baykar, посилює вже 25-ю країну у світі – Албанію. Про отримання дронів, які вже збираються на місці турецькими фахівцями повідомив міністр оборони країни Ніко Пелеші.

Зазначимо, що контракт на дев’ять цих БПЛА Албанія уклала без розкриття вартості у грудні 2022 року, й наразі, з огляду на все, отримала першу партію з трьох дронів та станції керування.

Самі дрони постачаються у класичній комплектації, з канадською оптико-локаційною станцією MX-15D. Хоча можливо їх оснащення й системою CATS від Aselsan, а також радарами Osprey від компанії Leonardo.

Водночас слід звернути увагу на те, що Албанія отримала станцію керування не лише у мобільному, а й у стаціонарному виконанні.

Bayraktar TB2 посилив Албанію, яка стала вже 25 країною-оператором

З огляду на відео поки самі дрони не передані до складу збройних сил країни, на них ще немає відповідних тактичних позначок, інсигній та прапорів приналежності. Тому, скоріш за все, офіційна церемонія передачі БПЛА пройде пізніше.

Цікаво, що на самих Балканах Албанія стала лише другим оператором Bayraktar TB2. До неї у травні 2023 року ці дрони з’явились на озброєнні Косово, яке замовила їх у кількості п’яти одиниць.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України