ЄС|NATO

Турецька компанія показала палубний Bayraktar TB3 та стан виробництва нових БПЛА. Фото

Дрони Bayraktar TB3, які у порівнянні з TB2 мають значно ширші ударні можливості, разом із реактивними дронами-винищувачами Kızılelma мають сформувати авіакрило універсального десантного корабля Anadolu

Джерело: Defence Express

Турецька компанія Baykar показала перший зразок розвідувально-ударного БПЛА Bayraktar TB3 палубного базування, який має здійснити свій перший політ вже найближчим часом.

Саме цей дрон має увійти в авіакрило універсального десантного корабля Anadolu, який фактично стане першим авіаносцем для дронів – TB3 та Kızılelma. І саме БПЛА візьмуть на себе задачі не тільки ведення розвідки, але й ураження противника, а також протиповітряної оборони. Нагадаємо, що реактивний Kızılelma вже почав активні льотні випробування з 3 грудня 2022 року.

Bayraktar TB3
Bayraktar TB3

 

Новий Bayraktar TB3, який для економії місця на кораблі має складні крила, хоча й доволі схожий на Bayraktar TB2, але відрізняється значно ширшими можливості та має більші габарити – розмах крила 14 метрів проти 12, довжина 8,35 проти 6,5 метра.

Anadolu з Bayraktar TB3 та Kızılelma
Anadolu з Bayraktar TB3 та Kızılelma

 

Максимальна злітна вага складає 1450 кг при вантажопідйомності у 280 кг, що більше на 750 кг та 130 кг, відповідно. Також використано й інший двигун замість 100-сильного Rotax 912 – PD170 від турецької TEI з потужністю 172 к.с.

Baykar показав палубний Bayraktar TB3 та реальний стан завантаженості виробництва нових БПЛА (фото)

Bayraktar TB2

Bayraktar TB3 має кращі ударні можливості за рахунок шести вузлів підвіски (замість чотирьох), а до номенклатури озброєння увійдуть протитанкові ракети L-UMTAS та плануючі бомби Bozok.

Водночас увагу слід приділити й ще одному фото з Bayraktar TB3, на якому видно реальну завантаженість підприємства виробництвом Bayraktar TB2. Одразу два десятки БПЛА знаходяться на різних стадіях виробництва, що пов’язано з високою кількістю замовлених дронів, зокрема й Україною.

Baykar показав палубний Bayraktar TB3 та реальний стан завантаженості виробництва нових БПЛА (фото)

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України