Бангладеш: Ювілейний рік з нагоди 500-річчя євангелізації Читтагонг

Католицька спільнота архидієцезії Читтагонг, другого за значенням міста в Бангладеш, відзначає 2018 року «Рік місії», спогадуючи 500-ту річницю прибуття євангельської благовісті. Як зазначає інформаційне агентство «Fides», у святкуванні «Року місії» беруть всі участь 11 парафій архидієцезії, в яких організовуються молитовні зустрічі, катихизи, харитативні ініціативи, аби «вшанувати віру і доносити Добру Новину тим, хто ще не пізнав Христа».

Місцеві вірні згадують внесок місіонерів – отця Франсіско Фернандеса і отця Домініка Д’Зоуза – що першими осіли в цій місцевості наприкінці ХІV ст., а також спадщину 18 єпископів, сотень богопосвячених осіб – членів 27 чернечих згромаджень, численних мирян і катехитів, що послужили місцевій Церкві протягом п’ятьох століть. Про це розповів Читтагонгський Архиєпископ Мозес Коста, зазначаючи, що «у XVII ст. понад 600 вірних загинули мученицькою смертю, а сьогодні місцеві католики називають себе «спадкоємцями цієї жертви».

З нагоди ювілейного року архиєпископ Коста написав Душпастирського листа, зверненого до всіх парафій запрошуючи вірних «до оновлення віри» і вказуючи на шість душпастирських пріоритетів: катехизація і утвердження віри; виховання і культура; організаційний розвиток; економічна сталість; охорона здоров’я і євангелізація. «Наша віра в Христа – це цінний Божий дар, який ми отримали завдяки місіонерам, – пише ієрарх. – Ми повинні приймати цю спадщину таким чином, аби вшановуючи багатство нашої віри, ставати живою, активною і оновленою Церквою».

Читтагонг відіграв важливу роль в євангелізації Бангладеш. Тут 1517 року висадилися перші португальські купці, з якими прибули перші євангелізатори Бенгальської затоки. Саме тут 1845 року було створено перший Вікаріят Східної Бенгалії, дієцезія в Читтагонг була заснована 1950 року, а 2017 – піднесена до рівня архидієцезії. Сьогодні на її теренах проживають майже 20 мільйонів мешканців, з яких католиків – 30 тисяч, яким служать 22 священики.

Нагадаємо, що на початку грудня минулого року Бангладеш відвідав Папа Франциск.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh