Духовне

Бангладеш: Ювілейний рік з нагоди 500-річчя євангелізації Читтагонг

Католицька спільнота архидієцезії Читтагонг, другого за значенням міста в Бангладеш, відзначає 2018 року «Рік місії», спогадуючи 500-ту річницю прибуття євангельської благовісті. Як зазначає інформаційне агентство «Fides», у святкуванні «Року місії» беруть всі участь 11 парафій архидієцезії, в яких організовуються молитовні зустрічі, катихизи, харитативні ініціативи, аби «вшанувати віру і доносити Добру Новину тим, хто ще не пізнав Христа».

Місцеві вірні згадують внесок місіонерів – отця Франсіско Фернандеса і отця Домініка Д’Зоуза – що першими осіли в цій місцевості наприкінці ХІV ст., а також спадщину 18 єпископів, сотень богопосвячених осіб – членів 27 чернечих згромаджень, численних мирян і катехитів, що послужили місцевій Церкві протягом п’ятьох століть. Про це розповів Читтагонгський Архиєпископ Мозес Коста, зазначаючи, що «у XVII ст. понад 600 вірних загинули мученицькою смертю, а сьогодні місцеві католики називають себе «спадкоємцями цієї жертви».

З нагоди ювілейного року архиєпископ Коста написав Душпастирського листа, зверненого до всіх парафій запрошуючи вірних «до оновлення віри» і вказуючи на шість душпастирських пріоритетів: катехизація і утвердження віри; виховання і культура; організаційний розвиток; економічна сталість; охорона здоров’я і євангелізація. «Наша віра в Христа – це цінний Божий дар, який ми отримали завдяки місіонерам, – пише ієрарх. – Ми повинні приймати цю спадщину таким чином, аби вшановуючи багатство нашої віри, ставати живою, активною і оновленою Церквою».

Читтагонг відіграв важливу роль в євангелізації Бангладеш. Тут 1517 року висадилися перші португальські купці, з якими прибули перші євангелізатори Бенгальської затоки. Саме тут 1845 року було створено перший Вікаріят Східної Бенгалії, дієцезія в Читтагонг була заснована 1950 року, а 2017 – піднесена до рівня архидієцезії. Сьогодні на її теренах проживають майже 20 мільйонів мешканців, з яких католиків – 30 тисяч, яким служать 22 священики.

Нагадаємо, що на початку грудня минулого року Бангладеш відвідав Папа Франциск.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України