Політика

Байден оголосив про нові санкції щодо Росії за напад на Україну та смерть Навального

Два роки тому завтра, незадовго до світанку, російські ракети почали вибухати поблизу столиці України – Києва. Російські війська рушили через кордон в Україну. Розпочався жорстокий наступ Владіміра Путіна на Україну.

Він вважав, що може легко зігнути волю і зламати рішучість вільного народу. Що він може наїхати на суверенну державу, і світ перевернеться. Що він може похитнути основи безпеки в Європі та за її межами.

Про це повідомили на сторінці урядового порталу Білого Дому США.

Два роки потому ми ще яскравіше бачимо те, що знали з першого дня: Путін сильно прорахувався.

Відважний народ України продовжує боротьбу, не схиляючись у своїй рішучості захищати свою свободу і майбутнє. НАТО сильніша, більша і згуртованіша, ніж будь-коли. І безпрецедентна глобальна коаліція з 50 країн на підтримку України на чолі зі Сполученими Штатами залишається відданою наданню критично важливої допомоги Україні і притягненню Росії до відповідальності за її агресію.

Американський народ і люди в усьому світі розуміють, що ставки в цій боротьбі виходять далеко за межі України. Десять років тому Путін окупував Крим і створив маріонеткові режими в Луганській і Донецькій областях України. Два роки тому він намагався стерти Україну з лиця землі. Якщо Путін не заплатить ціну за смерть і руйнування, він продовжуватиме. І витрати Сполучених Штатів – разом з нашими союзниками по НАТО і партнерами в Європі і в усьому світі – будуть зростати.

Сьогодні я оголошую про запровадження понад 500 нових санкцій проти Росії за її триваючу загарбницьку війну проти України і за смерть Олексія Навального, який був мужнім антикорупційним активістом і найзапеклішим опозиціонером Путіна. Ці санкції будуть спрямовані проти осіб, пов’язаних з ув’язненням Навального, а також проти російського фінансового сектору, оборонно-промислової бази, закупівельних мереж та осіб, які ухиляються від сплати санкцій, на багатьох континентах. Вони забезпечать, щоб Путін заплатив ще більшу ціну за свою агресію за кордоном і репресії всередині країни.

Ми також запроваджуємо нові експортні обмеження проти майже 100 організацій, які надають приховану підтримку російській військовій машині. Ми вживаємо заходів для подальшого скорочення енергетичних доходів Росії. І я доручив своїй команді посилити підтримку громадянського суспільства, незалежних ЗМІ та тих, хто бореться за демократію в усьому світі.

Через два роки цієї війни народ України продовжує боротися з величезною мужністю. Але у них закінчуються боєприпаси. Україна потребує більших поставок зі Сполучених Штатів, щоб утримувати лінію проти безперервних атак Росії, які підтримуються зброєю та боєприпасами з Ірану та Північної Кореї. Саме тому Палата представників має ухвалити двопартійний додатковий законопроект про національну безпеку, поки не стало надто пізно.

Цей законопроект передбачає термінове фінансування для України

Він також інвестує у власну оборонно-промислову базу Америки. Він пройшов переважною більшістю голосів у Сенаті, і немає сумнівів, що, якщо спікер призначить голосування, він швидко пройде і в Палаті представників. Конгрес знає, що, підтримавши цей законопроект, ми можемо зміцнити безпеку в Європі, зміцнити нашу безпеку вдома і протистояти Путіну. Виступаючи проти цього законопроекту, ми лише граємо йому на руку.

Історія спостерігає за цим. Нездатність підтримати Україну в цей критичний момент не буде забута. Зараз для нас настав час бути сильними разом з Україною і бути єдиними з нашими союзниками і партнерами. Настав час довести, що Сполучені Штати стоять на захисті свободи і ні перед ким не схиляються.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України