В суботу на 44-му засіданні комітету в Китаї місто внесли до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО разом з десятьма іншими курортами як «Великі курортні міста Європи».
Крім Бадена, в список «Великих курортних міст Європи» увійшли Спа (Бельгія), «Богемський курортний трикутник» Карлові Вари / Карлсбад, Франтішкови Лазні / Франценсбад і Маріанські-Лазне / Мариенбад (Чехія), Віші (Франція), Бад-Емс, Баден-Баден і Бад-Кіссінген (Німеччина), Монтекатіні-Терме (Італія) і місто Бат (Великобританія). Всі вони є «унікальними свідченнями багатої курортної культури 18 і 19 століття та винятковою універсальною цінност.ю», йдеться в повідомленні.
Перші згадки про термальні джерела Бадена відносяться до римських часів. З 15 століття це місце набувало все більшого значення і в кінці-кінців Баден став провідним оздоровчим курортом Австрії при імператорі Франца II. Перший окремий спа-готель в Європі був відкритий тут в 1820 році, а найпізніше до 1870 року місто вже перетворився в курорт світового класу.
З початку 18 століття традиція купання, висхідна до глибокої старовини, була в повному розквіті в Європі, сформувавши цілі міста з термальними і мінеральними джерелами. Сюди входили не тільки самі купальні і спа, а й велика частина інфраструктури, така як готелі, набережні, театри, парки і великі житлові райони.
Сабіна Хаг, президент австрійської комісії у справах ЮНЕСКО задоволена цим рішенням: «Я сердечно вітаю місто Баден з міжнародним визнанням та прихильністю справі збереження цього культурної спадщини». «Це найбільша нагорода, яку коли-небудь отримувала наша унікальна історична спадщина», – сказав бургомістр Бадена Штефан Шіручек.