Українці в Чехії

Прем’єр-міністр Чехії: надзвичайний стан продовжувати не будемо

Уряд Чехії не буде знову просити парламент про продовження надзвичайного стану. Про це заявив прем’єр-міністр Андрій Бабиш.

Нагадаємо, раніше депутати продовжили ПП до 17 травня, тоді як уряд просив про більш тривалий строк – до 25 травня, щоб зв’язати його з датою останньої хвилі зняття карантинних заходів.

За словами Бабиша, найближчим часом кабінет міністрів розгляне поправки до закону про охорону здоров’я, які суттєво розширюють повноваження Моз, дозволяючи йому самостійно вводити нові і підтримувати багато хто з діючих карантинних заходів. Наприклад, відомство зможе забороняти або обмежувати роботу магазинів, регулювати проведення масових заходів і роботу громадського транспорту.

Опозиції законопроект не подобається. За словами лідера піратів Івана Бартоша, фактично міністерство охорони здоров’я отримає право в обхід парламенту вводити заборонні заходи, які зараз можливі тільки при наявності НП.

Бабиш також заявив, що запропонує уряду відкласти запуск нових етапів системи електронного обліку виручки (EET) до кінця 2020 року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України