Техно

Азербайджан показав модернізацію ЗСУ-23-4 “Шилка”, яка для України теж може бути актуальною

Але у цьому проекті є один важливий нюанс, який стосується походження електроніки для зенітної установки

Джерело: Defence Express

Під час міжнародної оборонної виставки ADEX 2024 в Баку Азербайджан презентував проект модернізації зенітно-артилерійських установок ЗСУ-23-4 “Шилка”, який було виконано у співпраці між ізраїльською оборонною компанією Elbit Systems, чеською CSG Defence та азербайджанською компанією Sumgait Technologies Park.

Загальною метою цього проекту є адаптувати “Шилку” для боротьби із повітряними цілями в сучасних умовах з опорою на нові технології, пише портал Army Recognition.

Азербайджан показав цікаву модернізацію ЗСУ-23-4 "Шилка", яка для України теж може бути актуальною

Демонстрація модернізованої “Шилки” на ADEX 2024, фото – Army Recognition

Зазначається, що модернізацію пройшло 23 азербайджанські “Шилки”, загальна кількість таких установок в розпорядженні армії Азербайджану на даний момент невідома.

В рамках модернізації азербаджанські “Шилки” отримали зокрема новий радар, характеристики якого дозволяють відстежувати до 100 цілей з ефективною площею розсіювання (ЕПР) 1 квадратний метр на дистанції до 15 кілометрів, цілі з ЕПР у 0,1 квадратний метр на дистанції до 7 кілометрів та цілі з ЕПР у 0,01 квадратний метр на дистанції до 4 кілометрів, що суттєво збільшує можливості в ураженні різних типів цілей.

Озброєння установки залишилось без змін, але натомість було інтегровано цифрову систему управління вогнем та встановлено оптико-електронну станцію COAPS-L від Elbit Systems для візуального виявлення цілей.

Азербайджан показав цікаву модернізацію ЗСУ-23-4 "Шилка", яка для України теж може бути актуальною

Демонстрація модернізованої “Шилки” на ADEX 2024, фото – Army Recognition

Крім того, в рамках проекту Азербайджану по модернізації “Шилки” було встановлено новий дизельний двигун Lombardini LDW1404 замість старої газотурбінної силової установки, і також було інтегровано сучасну систему навігації на основі GPS-позиціонування. Також цікаво, що для боротьби з дронами на “Шилку” було інтегровано станцію РЕБ, що також є цікавим апгрейдом можливостей цієї зенітної установки.

Якщо оцінювати проект загалом, то його можна назвати актуальним й для України, особливо з огляду на поточні умови протиборства у небі над нашою країною. Але далі виникає як мінімум один важливий нюанс – для цього проекту було використано зокрема напрацювання від ізраїльської Elbit Systems, а Ізраїль досі займає специфічну позицію в плані оборонної допомоги для України.

Що окремо специфічно, на наступному етапі проекту по модернізації своїх “Шилок” Азербайджан хоче інтегрувати туди взагалі російські ПЗРК “Верба”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України