Авторські статтіТехно

Автосканер — точна і швидка діагностика автомобіля

Автомобілі нового покоління, це складні і «розумні» механізми, що гарантують водієві і пасажирам комфорт і безпеку. Але можливо це тільки тоді, коли всі системи в належному технічному стані і працюють злагоджено.

Як дізнатися, що той чи інший вузол, або запчастинанесправні, адже найчастіше про проблеми сам автомобіль сигналізує тоді, коли його стан наближається до критичного. Для раннього виявлення та попередження «ускладнень» розроблений прилад під назвою автосканер.

Принцип роботи автосканера

Якщо у власника авто є автосканер, то він цілком може обійтися без послуг автосервісу, так як своя особиста автодіагностика покаже повну і точну картину «здоров’я» автомобіля.

Як виглядає прилад — він зроблений у вигляді комп’ютера, пристрій може бути стаціонарним або переносним. Він оснащений спеціальним кабелем, за допомогою якого здійснюється підключення в роз’єм, призначений для діагностики. Між блоками транспортного засобу розташована шина обміну даними, до неї приєднується автосканер.

Для передачі даних використовується послідовний інтерфейс, прилад обладнаний спеціальним програмним забезпеченням, в якому є величезна база автомобільних параметрів.

У автодіагностиці сканером є одна особливість, перевага — можливість визначити не тільки конкретну несправність, але і показати, який її вплив на інші вузли і механізми. По-іншому це можна назвати комплексним дослідження, яке можливе тільки за допомогою даного пристрою.

Як вибрати кращий прилад

До найбільш популярних моделей, які є на сучасному ринку, належить Bluetooth автосканер ELM327. Це бездротовий пристрій, що передає дані за допомогою Bluetooth. Вів володіє широкими функціональними можливостями, поєднується практично з будь маркою авто, якщо останнє оснащене системою OBD2 (здатність накопичувати інформацію).

Автосканер ELM327 представлений компактним, можна навіть сказати, мініатюрним адаптером, що використовує для діагностики дані, що містяться в системі OBD2. Для роботи потрібен звичайний ноутбук або смартфон, в якому встановлена спеціальна програма.

Виробники пропонують і інші моделі, вибираючи серед яких слід неодмінно враховувати марку автомобіля. Прилад повинний виконувати наступні завдання:

  • читати справжні значення датчіків, а також інформацію всередині системи;
  • стирати, або зчитувати коди помилок;
  • перевіряти справність пристрою;
  • адаптувати систему управління при заміні запчастин на нові, або під час поточного ремонту.

Види автосканерів

Є три види сканерів:

  • марочні;
  • мультимарочні;
  • дилерські.

Перша група відноситься до більш бюджетних пристроїв, вони працюють тільки з однією маркою авто. Автолюбителі із задоволенням користуються ними, оскільки вони допомагають швидко провести діагностику власного автомобіля і прості у використанні.

Для дослідження технічного стану автомобілів різних марок за допомогою одного приладу призначені мультимарочні автосканери, які є більш популярними. Вони представлені незалежними пристроями, багато оснащені кольоровим екраном і іншим.

Дилерські сканери призначені для роботи в дилерських центрах. Вони розробляються для однієї конкретної марки авто, володіють максимально багатим функціоналом, і коштують дорого. Пристрої відмінно справляються з завданнями глибокої діагностики і переважно використовуються фахівцями авторемонтних сервісів.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

13 + 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.