Також у Міжнародному інституту стратегічних досліджень оцінили на скільки часу РФ вистачить запасів радянської бронетехніки
Джерело: Defence Express
Міжнародний інститут стратегічних досліджень (IISS), який відомий доволі ґрунтовними безпековими дослідженнями та щорічно видає довідник Military Balnce, оприлюднив свою оцінку кількості бронетехніки, яку РФ може відновлювати з баз зберігання.
За оцінками аналітиків протягом 2023 року РФ змогла підняти з баз зберігання 1180-1828 танків різних версій та ще близько 2700 бойових машин піхоти та бронетранспортерів. Й саме цей ресурс для Кремля є головним у питанні підтримки кількості бронетехніки у строю після незворотних втрат.
З боку Defense Express зазначимо, що відповідно до зведень Генерального штабу ЗСУ щодо втрат ворога, то за 2023 рік показник щодо танків становить 2948, а всіх інших бронемашин – 4995. Але необхідно розуміти, що частина ураженої ворожої техніки відновлюється, зокрема й на рівні ремонтних батальйонів у безпосередній близькості до фронту.
Частина з них, навіть якщо й була евакуйована, то не може бути визнана такими, що не підлягають відновленню після чого можуть стати донорами запасних частин для іншої техніки.
Й для РФ саме бази зберігання ще радянського озброєння, стали основним джерелом поновлення втрат, якого, за оцінками IISS вистачить при теперішніх темпах втрат ворога “на 2-3 роки, можливо довше”. Бо мова йде про 10 центральних баз танкового резерву, не менше 37 змішаних баз зберігання озброєння та 12 баз артилерійського резерву.
А ось оціннику російського виробництва нової бронетехніки навіть в IISS вирішили не проводити, пославшись на малу кількість даних.
Але маємо зазначити, що реальна кількість озброєння та темп його відновлення, залежить від додаткових декількох факторів, а не просто кількості самих машин на зберіганні. За логікою завжди спочатку відновлюються машини, які знаходяться у кращому стані, а потім – все що має гірший стан, відновлення яких вимагає більше ресурсів.
Також, коли мова йде про відновлення старих машин, завжди є питання наявності комплектуючих до них, які вже зняті з виробництва. Частково це можливо вирішити шляхом їх заміни, яка й так необхідна, наприклад в умовних Т-55 скоріше замінять Р-113 чи Р-123 на сучаснішу цифрову радіостанцію. Але деякі речі замінити важче, наприклад – двигун В-55У, кількість яких обмежена й розподіляється серед машин, які вже у строю та потребують заміни силової установки через вичерпання її ресурсу.