Новини з Австрії

Австрійців очікує збільшення витрат на опалення – ціни на природний газ збільшилися на 440%

Ще не розпочалася зима, а ціни на енергоносії зростають рекордними темпами. Для багатьох сімей опалювальний сезон стає нестерпним тягарем.

Оптові ціни на природний газ (з січня по жовтень) збільшилися на 440%. Поточний індекс цін на енергоносії показує, що протягом року ціни на електроенергію, опалення та паливо вже виросли на 15,2 відсотка. Мазут подорожчав більш ніж на 30%, що особливо болісно напередодні холодів.

Перспектива ще більш похмура. Експерти порталу порівняння тарифів durchblicker.at очікують, що в 2022 році ціни виростуть ще на 25 відсотків. Зокрема, очікується, що ціна на газ зросте на 36%, а на електроенергію – на 10%. За словами боса durchblicker Райнхольд Баудіш, постачальники енергії скорегують ціни «значно в сторону підвищення». За останні 14 днів було підвищено майже 200 тарифів. В середньому, згідно з рахунком від durchblicker.at, середня сім’я повинна буде платити на 500 євро більше.

Крім того, з середини 2022 року буде запроваджено податок на викиди CO2

Це збільшить тарифи на опалення ще на 8,6 відсотка, підрахувало енергетичне агентство Австрії в Україні. Той, кому потрібно опалювати будинок, доведеться платити на 780 євро більше. Багато людей будуть в скрутному становищі. У Франції, наприклад, вже вводяться законодавчі обмеження на зростання тарифів. В Австрії лідер SPÖ Памела Ренді-Вагнер закликає знизити вдвічі ПДВ на електроенергію і газ протягом одного року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України