Новини з Австрії

Австрійці будуть більше платити за телебачення та радіо через підвищення податку

Податок GIS: прийнято рішення про його підвищення на 8%

Домогосподарства, які підпадають під дію GIS за використання радіо і телебачення ORF будуть платити на 5 центів до 60 центів в день або на 1,38 євро до 18,59 євро на місяць. Медіа-орган KommAustria повинен визначити правильність розрахунків.

Підвищення вступить в силу не раніше 1 березня.

«Коригування плати, прийняте сьогодні Радою управління ORF з переважною більшістю у вісім відсотків на наступні п’ять років, є правильною мірою і метою», – сказав голова фінансового відділу Томас Цак. «У той же час він нижче рівня інфляції, який очікується в наступні п’ять років і становить більше десяти відсотків. Це демонструє прагнення керівництва використовувати кошти від зборів особливо ефективно і виключно для програмних цілей », – заявив Цак.

ORF в даний час отримує 17,21 євро в місяць від плати за радіо і телебачення. Це близько двох третин від загальної суми зборів. Тому що до цієї суми також стягуються збори і федеральному уряду і уряду землі, при цьому розмір земельного податку варіюється. Це найвищий показник в Штирії – 5,80 євро. Загальна сума збору становить 26,73 євро. У Верхній Австрії і Форарльберг, з іншого боку, немає державного податку, і збір помітно дешевше – 20,93 євро.

ORF в даний час отримує близько 650 мільйонів євро з плати GIS. ORF не захотіла розкривати, на скільки ще грошей публічна компанія може розраховувати в наступні роки. Сума повинна збільшитися приблизно до 700 мільйонів євро.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України