Новини з Австрії

Австрії знову загрожує хаос з авіарейсами – профспілка планує страйк на Великдень

Співробітники бортових екіпажів відхилили пропозицію  KV від австрійської авіакомпанії AUA. Тепер справа за новими переговорами до Великого четверга. Якщо на той час не буде прийнятної пропозиції, можуть бути вжиті крайні заходи аж до страйку на Великдень. Численнім відпочивальникам тоді доведеться залишитися на землі.

У вівторок вже 110 рейсів було скасовано через робочу нараду в Austrian Airlines (AUA). На зборах персоналу близько 1 200 осіб одноголосно відкинули пропозицію AUA щодо укладання колективного договору, як повідомила Івонн Хойбер із профспілки vida. Пілоти та бортпровідники ведуть переговори до Великого четверга (6 квітня). Якщо угоди не буде досягнуто, то сторонам загрожує трудова суперечка.

За даними AUA, зарплати буде збільшено як мінімум на 10 відсотків. Проте, об’єднання двох шкал окладів призведе до збільшення середньої заробітної плати на 12,3 відсотка. А для бортпровідників у нижчих групах оплати пропозиція означає навіть збільшення доходу до 23 відсотків. Крім того, 10-відсоткове скорочення заробітної плати було припинено на два роки раніше, ніж було погоджено, а на 2022 рік було виплачено поправку на інфляцію у розмірі до 3000 євро. За даними профспілки, є лише одна пропозиція щодо підвищення заробітної плати на 10 відсотків.

Вже наступного четверга AUA загрожують скасуванням та затримкою рейсів: профспілка AUA vida запланувала робочі збори для бортового персоналу AUA в аеропорту Швехат. Вже є дозвіл на страйк.

Колективний договір було укладено у жовтні 2022 року. Однак пізніше з’ясувалося, що AUA досягла дуже хорошого результату в третьому кварталі. Той факт, що менеджери мають отримати премію за 2022 рік, викликав додаткову незадоволеність працівників.

«Співробітники особливо обурені тим, що керівництво хоче виплатити бонуси собі та керівництву заднім числом, тоді як співробітники за останні чотири роки пережили серйозні заходи економії, а також мали впоратися з подальшими втратами заробітної плати через короткострокову роботу, спричинену кризою, бортпровідники мають брутто-базову зарплату в 1 850 євро, а члени правління тепер хочуть побалувати себе преміями до рівня річної зарплати», — розкритикувала профспілка AUA.

AUA, з іншого боку, виправдовує виплату змінної компоненти заробітної плати для менеджерів тим фактом, що ці співробітники, переважно керівники груп, відмовилися від 17 відсотків своєї зарплати. Слабкий аргумент з погляду союзу Vida. Зрештою керівники зароблятимуть значно більше, ніж бортпровідники, деякі з яких отримуватимуть лише 1 900 євро на місяць.

У будь-якому разі екіпажі погодилися підкріпити свої вимоги страйком, якщо переговори до 6 квітня (Чистий четвер) не мають успіху.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України