Новини з Австрії

Австрії загрожує грецький сценарій щодо інфляційних очікувань – показник на 2,5% вищий за середній у Єврозон

В Австрії інфляція на 2,5 процентних пункти вища за середній показник по єврозоні. Диркетор WIFO Фельбермайр тепер закликає до конкретних заходів.

Чи загрожують Австрії фінансові труднощі, подібні до тих, що були в Греції чи Італії останніми роками? Якщо вірити Габріелю Фельбермайру, то країні загрожує саме такий сценарій, якщо уряд не вдасться до швидких дій, щоб йому протидіяти. За словами голови WIFO, інфляція в Австрії за останні чотири місяці була на 2,5 процентних пункти вищою за середній показник по єврозоні.

«На першому етапі інфляція була насамперед соціально-політичною проблемою. Йшлося про пом’якшення наслідків інфляції. Найкращою рекомендацією були адресні трансферти постраждалим», – написав Фельбермайр. «Тепер існує проблема політики стабільності. Якщо в Австрії постійно інфляція більша, ніж загалом у зоні євро, конкурентоспроможність знижується. Індексація багатьох цін (орендна плата, збори) та заробітної плати має призвести до стабільності».

За словами Фельбермайра, інфляція в єврозоні визначається не лише енергією, а й «насамперед послугами», а в Австрії вони зростають у ціні в середньому на 0,75 процентних пункти з 2010 року. “Загалом індекс цін в Австрії зріс приблизно на 10 процентних пунктів”, – говорить економіст.

«Якщо пустити все на самоплив, ми закінчимо, як «південні країни» після вступу до єврозони, з відомим катастрофічним наслідком», — попереджає глава WIFO і закликає Австрію діяти.

Тому шеф WIFO бачить заморожування зборів у державному секторі, тиск на електронний бізнес, ініціативу прозорості та зниження ПДВ як «останнє співвідношення». “Що б ви не робили, це не повинно фінансуватися за рахунок зростання боргу країни, інакше ви знову зведете нанівець ефект заходів”, – робить висновок Фельбермайр.

“Інфляція знижується недостатньо швидко, і відстань до єврозони залишиться великою”, – сказав Фельбермайр.

Ось чому потреба у діях в Австрії у травні 2023 року більша, ніж шість чи дев’ять місяців тому. Коригування допомоги з безробіття та екстреної допомоги з урахуванням інфляції, як того вимагає конференція з бідності, також необхідне. «Важливо, щоб держава загального добробуту могла справлятися із прямими наслідками інфляції. Інфляція має здійснюватися з допомогою найслабших. Це суперечить принципам соціальної ринкової економіки», – упевнений директор Wifo.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України