Новини з Австрії

Австрія у лідерах ЄС із зростання цін

Ціни на електроенергію, послуги, квартплату – все це штовхає ціни в Австрії нагору.

Згідно з оцінкою Статистичного управління Австрії, інфляція б’є нам набагато сильніше, ніж по інших країнах єврозони. У січні країни була інфляція 11,1% (після 10,2% у грудні). Це максимальне значення за всю сучасну фазу подорожчання. Однак ціни в усіх 20 країнах єврозони зростуть «всього» на 8,5%.

У Німеччині дані щодо інфляції за січень поки що не публікувалися. Але порівняння до грудня також показує, що боротьба з інфляцією там іде краще, ніж в Австрії.

Загалом товари та послуги у країні з населенням 83 млн осіб подорожчали на 8,6%. У Австрії на 10,2%. Централізоване теплопостачання в середині опалювального сезону подорожчало майже на 72% (див. таблицю), у Німеччині воно навіть подешевшало на 17,5%.

За даними Статистичного управління Австрії, однією з причин величезної інфляції тут є ціна на електроенергію – оскільки заходи щодо стримування мережних витрат набирають чинності лише з березня. Штефан Брукбауер, головний економіст Bank Austria, в інтерв’ю наводить інші причини: «У нас висока частка послуг у нашому рівні інфляції, таких як гастрономія та готелі. Зростання цін там вище, ніж у секторі товарів». Багато орендних ставок також прив’язані до індексу, тому вони автоматично ростуть разом з інфляцією. Орендна плата зросла на 5,4% тут у грудні та на 1,9% у Німеччині.

Ця різниця, мабуть, збережеться й у майбутньому. Цього тижня компанія Schärdinger оголосила про зниження цін на вершкове масло в Австрії на 6%. У Німеччині ціни на нього впадуть на 20%…

За матеріалами: https://www.oe24.at/

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України