Новини з Австрії

Австрія та сім інших держав ЄС наполягають на перебудові відносин із Сирією для повернення мігрантів

Австрія наполягає на зміні курсу: припинення старої політики щодо Сирії

Австрія разом із сімома країнами ЄС закликає до зближення з Сирією і критикує попередню політику ЄС щодо Асада як застарілу.

Австрія та сім інших держав ЄС наполягають на перебудові відносин із Сирією, щоб забезпечити повернення мігрантів. Міністр закордонних справ Александер Шалленберг (ÖVP) наголосив у нещодавньому інтерв’ю, що ця ініціатива є частиною необхідного переосмислення.

Він розкритикував попередню політику ЄС як застарілу, оскільки Башар Асад залишився при владі, незважаючи на зусилля і санкції ЄС. Шалленберг заявив, що без Асада не буде рішення для Сирії, і закликав до неупередженого обговорення ситуації в країні.

Міністр закордонних справ Австрії вказав на скрутне становище, оскільки Асад наразі контролює близько 70 відсотків сирійської території. У програмі ORF “ZIB2” він вказав, що ніякої “нормалізації” відносин з Асадом не буде і його злочини не можна замовчувати. Навіть якщо добровільне повернення мігрантів уже має місце, примусове повернення нині неможливе.

Шалленберг закликав ЄС переглянути наслідки своїх санкцій і взяти до уваги їхній вплив на сирійське населення: “Ми можемо продовжувати, як і раніше, але при цьому ми заперечуємо реальність”. Якщо система протягом десяти років здавалася невдалою, настав час переосмислити свої дії. Він попередив про небезпеки, які може принести триваюче незнання реальності в Сирії, і виступив за поступове і вдумливе планування.

На запитання, чи повинна Європа також переосмислити свій підхід до України та Росії, Шалленберг відповів: “Моя червона лінія – це міжнародне право!” І він ясно дав зрозуміти: “Ніяких переговорів про Україну без України”. Не Європа чи решта світу мають вирішувати, що станеться з Україною. Це мають вирішити місцеві жителі. Проте скасувати спроби діалогу, навіть якщо вони зараз здаються безнадійними, неможливо: “Гостінг не працює. Блокування людей не працює у зовнішній політиці”.

Крім того, Шалленберг висловив занепокоєння ситуацією на Близькому Сході, що загострюється, зокрема конфліктом між Ізраїлем і Ліваном. Він підкреслив право Ізраїлю на самооборону, але попередив, що подальша ескалація насильства може дестабілізувати регіон і утруднити контроль над ним. Шалленберг наголосив, що міжнародне співтовариство має усвідомлювати, наскільки небезпечною є нинішня ситуація, оскільки всеосяжний конфлікт більше не може контролюватися жодною зі сторін.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України