ООН закликає до «негайного припинення вогню» та позбавляє Ізраїль права на самооборону. Австрія проголосувала проти як одна з 14 країн.
Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію щодо покращення гуманітарної ситуації та закликала до негайного припинення вогню в секторі Газа. У п’ятницю вона отримала потрібну більшість у дві третини голосів. 120 країн проголосували за, 14 проти та 45 утрималися. За даними МЗС, Австрія проголосувала проти тексту. Проте резолюції Генеральної Асамблеї ООН немає юридичної сили, а вважаються символічними.
Впливовіша Рада Безпеки ООН, чиї резолюції мають обов’язкову силу, раніше кілька разів не змогла прийняти резолюцію гуманітарного характеру щодо ситуації в секторі Газа.
Прийнята зараз резолюція, серед іншого, засуджує будь-яке насильство щодо ізраїльського та палестинського цивільного населення, закликає до негайного та беззаперечного звільнення всіх цивільних осіб, «незаконно затриманих», і потребує безперешкодного гуманітарного доступу до сектору Газа. Текст також закликає до «негайного постійного та стійкого гуманітарного припинення вогню», яке має призвести до «припинення бойових дій».
Австрія проголосувала проти проекту. “Резолюція Генеральної Асамблеї ООН, в якій навіть не згадується терористична організація ХАМАС, не може бути підтримана Австрією”, – йдеться у заяві МЗС у п’ятницю ввечері. «Ми також не можемо підтримати резолюцію, яка не дає Ізраїлю права на самооборону перед терором, гарантованим міжнародним правом. Отже, Австрія проголосувала проти цієї резолюції у Генеральній Асамблеї ООН».
Раніше Канада внесла поправку до резолюції, що засуджує «терористичні атаки ХАМАС» та захоплення заручників і закликає до негайного та беззастережного звільнення заручників. Однак це додавання не змогло забезпечити необхідну більшість у дві третини голосів. Міністр закордонних справ Ізраїлю Елі Коен рішуче засудив резолюцію. “Ми рішуче відкидаємо огидний заклик Генеральної Асамблеї ООН до припинення вогню, – написав Коен у суботу ввечері – Ізраїль має намір ліквідувати ХАМАС”. Саме так світ вчинив із нацистами та терористичним угрупуванням «Ісламська держава» (ІГ), продовжив він.
Перед голосуванням країни-члени поділилися. Наприклад, якщо представники Єгипту та Катару виступали за ухвалення резолюції, то США виступили явно проти. Засідання Генеральної Асамблеї ООН було скликане ще й тому, що Рада Безпеки ООН ще не змогла погодити резолюцію гуманітарного спрямування. Лише у середу в комітеті знову провалилися два проекти резолюцій. Мальта оголосила, що десять непостійних членів Ради Безпеки ООН хочуть представити свою власну резолюцію.