Новини з Австрії

Австрія піднялася у рейтингу індексу свободи преси, Україна – погіршила своє становище

Австрія піднялася на дві позиції в Індексі свободи преси організації “Репортери без кордонів” (RFS).

В Індексі свободи преси RFS Австрія трохи покращила своє становище і посіла 29 місце зі 180 країн. З результатом 77,3 (попередній рік: 76,7) вона перебуває у середині країн, класифікованих як «задовільно». Поліпшенню передувало падіння торішнього рейтингу з 17-го на 31-те місце.

Австрійська секція RSF відзначила покращення, що запобігають подальшому падінню рейтингу. Однак це не змінює ситуацію зі свободою преси на краще. “Різке падіння Австрії в рейтингу свободи преси організації “Репортери без кордонів” минулого року стало більш постійним”, – заявив президент RSF Австрії Фріц Хаусьєль. Медіа-політика «не змогла відновити свободу преси, що знаходиться під загрозою, в Австрії». Закон про свободу інформації, який досі не ухвалено. Австрія – єдина країна ЄС, у якій немає такого закону, розкритикував RSF Austria.

Організація також критично ставиться до того, що нове якісне фінансування журналістики, наприклад, ігнорує різноманітність та інновації, і що, як і раніше, не планується обмежувати кошти державних органів на рекламу. “Новий Закон про прозорість РМ не поклав край корумпованим відносинам між урядом і ЗМІ”, – розкритикував ситуацію президент RSF.

Попередній рік також був відзначений різними відставками відомих головних редакторів, які показали, що окремі політики були надто близькими до окремих журналістів. “Ці серйозні звинувачення на адресу провідних журналістів виявили картину дегенеративних умов, які відносно швидко призвели до відставок і завдають величезної шкоди журналістиці в країні”, – сказав президент RSF Austria. У рейтингу Австрія опустилася на 3,81 бала до 74 балів у розділі «Політичний контекст», що ставить її на 33 місце. Нещодавні події у сфері реклами, такі як обшук у видавця безкоштовної газети Heute, а також остаточний кінець Wiener Zeitung в її нинішньому вигляді, будуть враховані тільки в наступному рейтингу.

Всесвітній індекс свободи преси ґрунтується на п’яти показниках: політичний контекст, економічний контекст, правова база, соціально-культурний контекст та безпека.

Лише вісім країн перебувають у «хорошому» становищі в Індексі свободи преси. На вершині Норвегія вже 7-й раз поспіль. За нею слідують Ірландія, Данія, Швеція, Фінляндія та Нідерланди. Крім Австрії, ще 43 країни отримали оцінку «задовільно». Сюди входять Швейцарія (12 місце), Німеччина (21 місце, вниз на 5 місць), Франція (24 місце), Великобританія (26 місце) та США (45 місце).

Угорщина (72-е місце), Польща (57-е місце) та Україна (79-е місце) входять до країн з «виявленими проблемами». Останнє місце в ЄС займає Греція на 107 місці, де за журналістами стежать спецслужби та шпигунське програмне забезпечення. Наприкінці рейтингу розташувалися Північна Корея (180), Китай (179), В’єтнам (178), Іран (177), Туркменістан (176) та Сирія (175).

Зазначимо, що терористична росія зайняла 164 місце, щорічно погіршуючи свій результат, що не є дивним.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України