Новини з Австрії

Австрія не хоче навчати українців роботі з танками Leopard 2

Австрія не хоче навчати українських солдатів роботі з основним бойовим танком Leopard 2. Міністр оборони Клаудіа Таннер (ÖVP) підтвердила це у письмовій заяві. Це «суверенне рішення кожної держави підтримувати Україну у межах своїх законів», йдеться у повідомленні.

У військах Австрії є єдиний танковий батальйон, що базується у Вельсі, Верхня Австрія, із 48 основними бойовими танками Leopard 2.

Проте експерт у галузі міжнародного права Ральф Янік заявив, що нейтралітет цьому не заважає, бо є рішення ЄС. Тим більше, що на австрійських танках Leopard 2 вже навчаються іноземні солдати, наприклад з країн НАТО Угорщини та Чехії. “Якщо ви не навчаєте українських солдатів, то ви робите це з політичних мотивів”, – сказав він, натякаючи на гостру внутрішньополітичну дискусію про нейтралітет. «Ми вважаємо за краще жити цим залишком нейтралітету, а не перевіряти його межі, які досить розмиті», — каже Янік.

SPÖ виступає за те, щоб не було танкової підготовки українських солдатів. «Ми маємо серйозно поставитися до принципу нейтралітету. Ми не поставляємо зброю сторонам, що воювали, було б абсурдно пропонувати зараз навчання по системах озброєння, таким як бойові танки», — заявив представник служби безпеки SPÖ Роберт Лаймер. Увага Австрії має бути зосереджена на міжнародних організаціях, які виступають за дипломатичні та гуманітарні ініціативи та рішення. Австрія має «серйозно поставитися до попереджувальних слів Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша і брати активну участь у переговорах щодо мирного врегулювання».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України