Політика

Австрія надалі підтримуватиме Україну у світлі жорстокої російської агресії

Міністр закордонних справ Александр Шалленберг прийняв у четвер у Відні свого нового українського колегу Андрія Сибігу. Шалленберг наголосив на “незмінній солідарності з Україною”. Він також розповів, скільки коштів допомоги надійшло з Австрії на Україну з моменту початку російської агресивної війни 24 лютого 2022 року.

За даними Міністерства закордонних справ, Австрія на сьогоднішній день мобілізувала понад 252 мільйони євро у вигляді двосторонньої державної, фінансової та гуманітарної допомоги Україні та сусіднім державам, не враховуючи участі в допомозі ЄС.

Австрія також бере участь у всеосяжній фінансовій та гуманітарній підтримці, що надається ЄС. Підтримку надають федеральні землі, муніципалітети, комерційні підприємства, зацікавлені групи та громадянське суспільство.

Переговори між Шалленбергом і Сібіхою були присвячені “постійній підтримці України у світлі жорстокої російської агресії” та перспективам мирного процесу, йдеться в повідомленні Міністерства закордонних справ.

“Незаконна і жорстока війна, спровокована Росією, триває вже понад 900 днів. Людські страждання і матеріальні збитки на Україні майже нестерпні”, – сказав Шалленберг. Тому Австрія продовжуватиме підтримувати “суверенітет, незалежність і територіальну цілісність” України як на двосторонній основі, так і в рамках ЄС, особливо в гуманітарній сфері. “З першого дня російської агресії ми стояли і будемо стояти на їхньому боці”, – заявив міністр закордонних справ після зустрічі.

Україна “дуже вдячна” за підтримку і цінує “надзвичайно сильну й активну роль” Австрії, наголосив посол України в Австрії Василь Хімінес. Він особливо відзначив гуманітарну допомогу, наприклад, Австрія тимчасово прийняла 800 дітей влітку, щоб дати їм відпочити від війни.

Щодо мирного процесу, розпочатого в червні, Шалленберг наголосив на необхідності активізації “глобальної роботи”, щоб якомога більше держав долучилися до мирного рішення, заснованого на міжнародному праві. “Одне абсолютно ясно: рішення має бути знайдено за столом переговорів. Для цього буде потрібно багато партнерів, особливо такі країни, як Індія, Бразилія, Південна Африка і Китай, щоб забезпечити результат переговорів”. Головна передумова полягає в тому, що “жодних переговорів щодо України без України” бути не може.

Тільки на початку тижня Міністерство закордонних справ зібрало у Відні 100 юристів із 41 країни. На цій зустрічі у Відні вже вдруге цього року обговорювалося створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України. Зокрема, винні у злочинах мають постати перед кримінальним судом, пояснили в МЗС.

За матеріалами: https://www.krone.at

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України