Незважаючи на всю антикризову політику уряду, економіка Австрії перебуває в найгіршому в ЄС становищі, що показує аналіз Agenda Austria.
Останній економічний прогноз ЄС, оновлений кілька днів тому, більш ніж протвережує Австрію. Останні кілька років справді були важкими – спочатку виникла пандемія та проблеми з ланцюжками постачання, а одразу за ними послідувала енергетична криза, що стала двигуном інфляції. Однак Австрія не самотня в цьому. Але: як показує аналіз економічно-ліберального інституту Agenda Austria, решта держав ЄС маневрували у важких водах останніх років набагато краще, ніж Австрія. Експерти Agenda Austria говорять про “п’ять втрачених років”.
Порівняно з докризовим рівнем реальний обсяг економічного виробництва (валовий внутрішній продукт, ВВП) в Австрії навіть не вдалося утримати стабільним. За підсумками цього року, за останніми прогнозами, ВВП впаде на 1,7 відсоткових пункти нижче рівня 2019 року. Це означає останнє місце в усьому ЄС (див. рисунок).
Тим часом у Хорватії та Болгарії темпи зростання перевищили 20 відсотків, хоча і з нижчого рівня. Але Данія, Словенія і Мальта також досягли значних успіхів. І навіть колишні кризові країни Греція, Португалія, Італія та Іспанія зросли.
“Протягом багатьох років вітчизняні політики хвалили себе за розподіл найбільших у Європі пакетів допомоги щоразу, коли виникає криза. Це вочевидь була не найкраща стратегія; роздача грошей не призводить до процвітання”, – каже директор Agenda Austria Франц Шелльхорн.
Замість цього населенню Австрії доводиться боротися з найбільш піковою в Західній Європі інфляцією і зіткнутися зі зростаючим державним дефіцитом. “Хтось повинен буде заплатити за це погане управління кризою. Відповідальні політики тепер повинні засвоїти уроки і прагнути до рішучої зміни курсу, але поки що немає жодних ознак цього”, – сказав Шелльхорн.