Новини з Австрії

Австрійський уряд представив новий антикорупційний пакет, в якому передбачено посилення кримінального законодавства

У четвер австрійський уряд представив проект посилення кримінального законодавства про корупцію. Центральним моментом посилення кримінального законодавства про корупцію є заборона на купівлю депутатських мандатів, якої, як кажуть, немає більше ніде, крім Австрії.

Отримання мандата за рахунок грошей або інших пожертв стає кримінальним злочином і поширюється однаково на всіх потенційних учасників. І людині, яка хоче провести кандидата до парламенту, заплативши партійним чиновникам, і людині, яку делегують, у майбутньому загрожує кримінальна відповідальність. Зрештою, особа в партії, відповідальна за внесення протеже до списку, також має очікувати на покарання. Купівля мандата стає караним правопорушенням лише тоді, коли особу приведено до присяги, тобто. сама собою спроба немає наслідків. Заборона поширюватиметься на вибори до Національної ради, Європейського парламенту та парламентів земель, але не на місцеві ради. Федеральні радники також торкнулися, тому що вони одержують свої місця у палатах земель побічно через вибори.

Будь-хто, хто умовно засуджений на строк понад шість місяців після вчинення корупційного правопорушення (наприклад, хабарництво, корупція, отримання вигоди), втрачає свою посаду (формально право на обрання). Це стосується уповноважених в обох палатах парламенту, таких як парламенти земель, а також до міністрів/радників земель у федеральному уряді та уряді земель. Позбавлення прав відбувається за заявою VfGH.

Покарання за серйозну корупцію збільшено з хабара 300 000 євро. Максимальне покарання наразі становить 15 років позбавлення волі. Максимально можливий штраф становитиме 5,4 мільйона євро.

Остання доповідь Групи держав Ради Європи з боротьби з корупцією (GRECO) свідчить про серйозні недоліки Австрії у боротьбі з корупцією та її запобігання. Серед іншого критикується відсутність прозорості. Крім того, у ще неопублікованому звіті критикується політичний вплив під час заповнення посад у поліції. Загалом у звіті було зроблено 19 рекомендацій. Вони включали виконання Директиви ЄС про інформаторів, період обмірковування (інтервал часу, протягом якого певні завдання в юридичних особах несумісні — Cooling-off-Phase) для високопосадовців, які залишають політику, розкриття контактів з лобістами та створення кодексу поведінки для міністрів та міністрів інших високопоставлених політиків.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України