Новини з Австрії

Австрійський уряд оприлюднив розмір майбутньої плати за перегляд суспільного телебачення

Платити будуть всі домогосподарства

Нова плата за перегляд суспільного мовника ORF вартуватиме кожному домогосподарству до 244,80 євро на рік. Залежно від федеральної землі це може бути більше чи менше.

«Ми нарешті домовилися з партнером із коаліції про податок ORF для фінансування компанії. Без земельних податків це буде близько 15 євро замість колишніх 22,45. Австрійцям доведеться платити значно менше, ніж раніше. Це стало можливим завдяки суворим заходам жорсткої економії в ORF і скасування масових привілеїв, таких як надмірні спеціальні пенсії», — заявила міністр зі ЗМІ Сюзанна Рааб.

Дія збору GIS закінчиться наприкінці року і з 1 січня 2024 року всі платитимуть нову плату ORF, яка також включає потокову передачу контенту ORF (яка раніше була безкоштовною). Проте, порівняно з GIS, не змінюється те, що австрійцям доводиться викладати різні суми залежно від федеральної землі.

У майбутньому федеральний податок і податок з продажу буде скасовано, але земельний податок залишиться. Це також є причиною різного розміру федеральних зборів. Крім того, з другого житла в майбутньому не потрібно буде платити, оплата буде здійснюватися з домогосподарства. До січня 2024 року – з цього моменту будуть застосовуватися нові правила – окремі деталі, такі як податок ORF для компаній, все ще мають бути уточнені.

Так що одне можна сказати, напевно: збір телевізійний ORF складе близько 15 євро плюс відповідний земельний податок (сума на рік):

  • Бургенланд: 244,8 євро
  • Нижня Австрія: 239,88 євро.
  • Штирія: 239,88 євро
  • Каринтія: 232,56 євро
  • Зальцбург: 229,2 євро
  • Відень: 223,56 євро.
  • Тіроль: 221,52 євро
  • Верхня Австрія: 182,4 євро.
  • Форарльберг: 182,4 євро

При цьому зрозуміло одне: для колишніх платників GIS це буде суттєво дешевше. Чиста плата раніше становила 18,59 євро, плюс податок із продажу та місцеві податки, що призводило до щомісячних витрат до 28,65 євро, залежно від федеральної землі. У Форарльберзі та Верхній Австрії GIS нині коштує 22,45 євро на місяць, у Тіроле 26,45 євро, у Зальцбурзі 27,15 євро, у Каринтії 27,55 євро, у Відні та Нижній Австрії 28,25 євро, у Верхній Австрії 28,45 євро євро та у Штирії 28,65 євро.

Бос ORF Роланд Вайссманн привітав це солідарне рішення для фінансування медіакомпанії, контентом якої щонайменше користуються 95 відсотків усіх мешканців Австрії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України