Новини з Австрії

Австрійський ринок праці повністю відкривається для українських переселенців

Українські переселенці незабаром будуть повністю доступними для ринку праці. Послаблення було оголошено другого кварталу. Їм буде дозволено братися за будь-яку роботу без додаткових дозволів австрійської влади.

Директива про масовий приплив надає українським біженцям доступ до національних ринків праці в ЄС на додаток до статусу тимчасового проживання. З другого кварталу до них відноситимуться нарівні з австрійцями та громадянами ЄС, і їм буде дозволено братися за будь-яку роботу.

У майбутньому всіх біженців з України, яким видано ID-картку для переміщених осіб («Блакитна карта»), буде звільнено від дії Закону про працевлаштування іноземців, повідомили у Мінпраці. Тоді вони можуть прийняти будь-яку роботу одразу і без дозволу на роботу. Таким чином, на переміщених осіб поширюватимуться ті самі правила, що й на громадян Австрії та осіб із країн-партнерів ЄС.

«Після завершення парламентської процедури очікується, що зміна набуде чинності у другому кварталі 2023 року», – йдеться у повідомленні Мінпраці. «Досі дозвіл на роботу, як і раніше, потрібен». Поки що дозвіл на роботу може бути виданий для всіх секторів у спрощеному порядку без перевірки Міністерством внутрішніх справ. Зазвичай це відбувається протягом одного-двох робочих днів.

Кількість українців на ринку праці останнім часом збільшилася більш ніж у два рази. На кінець грудня 2022 року в Австрії працювало 13 546 українців. У цілому нині ця робоча сила добре інтегрована. За даними Міністерства праці, про систематичні порушення трудового та соціального законодавства з боку роботодавців не відомо. Більшість дозволів на роботу по галузях було видано у сфері туризму, сільського господарства, лісового господарства та торгівлі.

За даними Міністерства праці, люди з українським паспортом були шостими за величиною національністю серед громадян країн, які не входять до ЄС, на австрійському ринку праці. Більше прибуло з Туреччини (62124), Боснії (54077), Сербії (35862), Сирії (17571) та Афганістану (17535).

За матеріалами: https://www.vienna.at/

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України