“Традиційне молочне тваринництво в австрійських Альпах” тепер є об’єктом всесвітньої сільськогосподарської спадщини.
Таке рішення ухвалила Продовольча і сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй (FAO), що базується в Римі, і в суботу на церемонії в Зальцбурзі вручила нагороду.
Голова ARGE Heumilch Карл Нойхофер назвав цю нагороду “визнанням фермерів, які вирощують сінне молоко”. Міністр сільського господарства Норберт Тотшніг (ÖVP) додав: “Наше сінне молоко – це частина австрійської традиції, що поєднує в собі стійкість, якість і регіональність. Я переконаний, що завдяки визнанню нашого молока об’єктом всесвітньої культурної спадщини обізнаність про наше сінне молоко продовжуватиме зростати за межами національних кордонів”.
Сінне молочне тваринництво є найбільш оригінальною формою виробництва молока. Корови влітку отримують тільки свіжі трави, а взимку – сіно. Ферментовані корми, такі як силос, суворо заборонені. До складу ARGE Heumilch входять близько 7 000 фермерів, а також понад 70 переробників і продавців в Австрії та Альгої. Нині щорічно виробляється близько 590 мільйонів кілограмів сінного молока (Heumilch). Основними виробничими регіонами є Форарльберг, Тіроль, Зальцбург, Верхня Австрія, Штирія, а також Баварія і Баден-Вюртемберг.