63 відсотки австрійців виступають за схвалення так званого лабораторного м’яса. Але міністр сільського господарства Норберт Тотшніг застерігає від “залежності від кількох великих міжнародних корпорацій”.
Для виробництва лабораторного м’яса необхідні стовбурові клітини, отримані з м’язової тканини живої тварини. У лабораторії клітини збагачують у контейнері з живильним розчином. Для їхнього розмноження також необхідна сироватка росту. У технологіях, які зазвичай використовуються досі, використовується кров, взята в зародків теляти. І плід, і мати помирають під час екстракції. Однак уже ведуться дослідження з використанням методів, які не потребують використання фетальної телячої сироватки.
59 відсотків австрійців повідомили, що чули про м’ясо, вироблене в лабораторії. 42 відсотки хоча б раз спробували б лабораторне м’ясо. Про це заявили більше половини людей молодше 35 років і флекситаріанців – так званих гнучких вегетаріанців, які відкидають м’ясо масового виробництва. 66 відсотків вважають, що “вирощене м’ясо”, коли воно з’явиться на ринку, також має вироблятися в Австрії.
Міністр сільського господарства Норберт Тотшніг (ÖVP) налаштований скептично: “За лабораторним м’ясом стоїть величезне промислове лобі. Питання в тому, чи хочемо ми в майбутньому їсти штучне м’ясо фабричного виробництва або натуральну, регіональну їжу”.
“Промислове лабораторне м’ясо” суперечить “нашим сімейним фермам і нашому натуральному виробництву продуктів харчування. Тут використовуються інгредієнти і методи, вплив яких на людей, тварин і навколишнє середовище ще не до кінця вивчений”.
Точніг закликав до широкого обговорення, а також до прозорості та всебічної оцінки наслідків у ЄС. В іншому разі існує ризик того, що “ми потрапимо в сліпу залежність від кількох великих міжнародних корпорацій, коли справа стосується продовольства”. Разом з Італією та Францією “тому я закликав до широкого обговорення на рівні ЄС перед майбутнім схваленням”, – сказав міністр. “Ініціативу Австрії підтримали 18 країн ЄС”.