Йдеться про закупівлю майже чотирьох десятків систем у рамках модернізації парку колісних бронемашин Pandur австрійського війська
Джерело: Defence Express
Німецький оборонний концерн Rheinmetall отримала від Австрії контракт на сотні мільйонів євро (точна сума не розголошується), який передбачає серед усього постачання новітньої системи протиповітряної оборони Skyranger, розповідає пресслужба німецької компанії. Поставки озброєння мають стартувати через два роки, у 2026.
Відзначається, що у цьому випадку Rheinmetall буде субпідрядником виробника транспортних засобів GDELS, що реалізує масштабний проєкт з модернізації парку колісних бронемашин Pandur австрійського війська. “Skyranger — це універсальне турельне рішення, яке можна встановлювати на різні автомобільні платформи, що підходять для цього, включно з 6×6 GDELS Pandur EVO”, — відзначають у Rheinmetall.
Нагадаємо: Бундесвер заплатить 650 млн євро за 19 ЗРК Skyranger 30. Бюджетний комітет бундестагу під час свого засідання 21 лютого 2024 року дозволив виділити 650 мільйонів євро для німецької армії на закупівлю 19 зенітно-артилерійських систем Skyranger 30, 8 транспортно-заряджальних машин та 8 допоміжних машин до них, і 18 тренажерів для навчання персоналу.
Отже, частина наявних машин Pandur в австрійському війську, а саме 36 одиниць, отримають башту Skyranger з 30-мм гарматою і ракетами, у цьому випадку йдеться про зенітні ракети Mistral. “Ми цінуємо довіру наших друзів і партнерів у Австрії. Ця система, розроблена у Швейцарії компанією Rheinmetall, зробить вирішальний внесок у покращення можливостей протиповітряної оборони спершу в Австрії, а потім і в інших країнах”, — відзначив Армін Паппергер.
У Rheinmetall також нагадують, що у грудні 2023 року Австрія замовила комплексну модернізацію своїх 28 зенітних артилерійських систем Oerlikon GDF до рівня Skyguard Next Generation за понад пів мільярда євро зі строками виконання замовлення до лютого 2026 року.
Щодо комплексів Skyranger, то у Rheinmetall відзначають наступне: “Прорив Skyranger 30 в Австрії створює основу для подальшого просування в Європі. Найближчим часом очікуються замовлення від Німеччини та Данії, а після успішного укладення контракту на розробку — також з Угорщини.
Нагадаємо: У Німеччині затвердили розробку системи ППО pf 1,23 млрд євро та 5 років у цінах з 2005 року. Розробка нової системи протиповітряної оборони Nah- und Nächstbereichsschutz (“Близька та безпосередня охорона території”, далі просто – NNbS) була затверджена бюджетним комітетом парламенту Німеччини. Це сталось попри значне здороження розробки, яку у 2020 році обіцяли створити за 240,6 млн євро, а тепер на це закладено 1,23 млрд євро.